Արա Աբրահամյանին առանց պատճառաբանության ժամեր շարունակ պահել են «Զվարթնոցում» Գյումրիում ՔՊ-ն «լռության օրը» հակաքարոզչություն է անում ԶՊՄԿ-ի սոցիալական ծրագրերի շրջանակում Աճանանի մի քանի ընտանիք ջերմոցային տնտեսություն է հիմնել Արեգակնային էներգիայի ճիշտ կառավարումն օգտակար է բնության համար «Հայաքվե» ազգային քաղաքացիական միավորման Գորիսի գրասենյակը ս․ թ․ ապրիլի 4-ին կազմակերպում է վարչական հարցերով անվճար իրավական խորհրդատվությունԶՊՄԿ-ն մշտապես կանգնած է մշակույթի կողքին՝ աջակցելով արվեստի զարգացմանը և Սյունիքի մշակութային ժառանգության պահպանմանը «ՀայաՔվեն» Գյումրիում և Փարաքարում ամենամեծ դիտորդական կազմակերպությունն է. Արմեն ՄանվելյանԻշխող ուժի թեկնածուից դժգոհ եմ. գյումրեցիՊետք է սթափվել, ամեն ինչ մի կողմ դնել ու կենտրոնանալ Հայաստանի անվտանգության հարցերի վրա. Մհեր Ավետիսյան«Այս փաստաթուղթը միջազգային բոլոր նորմերին հակառակ է, այն համաձայնեցվել կամ պարտադրվել է ուժի կիրառման սպառնալիքի միջոցով». «Փաստ» Բառի իսկական ու փոխաբերական իմաստով աղմուկի տողատակերը. «Փաստ» Քաղաքական ցուգցվանգի ու ցայտնոտի հետևանքները. «Փաստ» Ո՞րն է ընտրելու Հայաստանը՝ «ուրվական երազանքնե՞ր», թե՞ իրական հնարավորություններ. «Փաստ» Դուք ուրիշ հերոսի անուն չգիտե՞ք. ինչու է լարված ՀՖՖ նախագահը. «Փաստ» Ռուսաստանում Արցախի ներկայացուցչությունը դադարեցրել է գործունեությունը. «Փաստ» Հայաստանցիների նյարդերն այլևս չեն քայքայվի՞ առաքանիները ժամանակին ստանալու առումով. «Փաստ» Ովքե՞ր են հետևելու Գյումրիում և Փարաքարում տեղի ունենալիք ընտրություններին. «Փաստ» Դոլարի ու եվրոյի փոխարժեքները նվազել են Ավելի քան 50 մլն դրամ հափշտակելու մեջ մեղադրվող մանկապարտեզի տնօրենի ու նրան օժանդակած 4 անձանց վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել էԹրամփի նոր մաքսատուրքերից շահում է Tesla-ն
Ռուսաստանում էլ են ուշադրությամբ հետևում Գյումրու ընտրություններին. «Փաստ»
«ԵՄ-ին ՀՀ-ի անդամակցելու գործընթացի մեկնարկի մասին» օրենքի նախագծի առաջին ընթերցմամբ ընդունումից հետո ակտիվ տեղեկություններ էին շրջանառվում, թե «Նաջարյանը փոշմանել է», այսինքն՝ Նիկոլ Փաշինյանը ցանկություն ունի հետ կանգնել հանրաքվեի գնալու որոշումից: Սակայն երեկ Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստին երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց և հանձնաժողովի անդամների դրական եզրակացությունը ստացավ «ԵՄին ՀՀ-ի անդամակցելու գործընթացի մեկնարկի մասին» նախագիծը, և այն կընդգրկվի ԱԺ լիագումար նիստի օրակարգ: Այդուամենայնիվ, ինչպես նշում են ՔՊ մեր աղբյուրները, սա դեռևս չի նշանակում, որ Նիկոլ Փաշինյանի նշյալ մոտեցման մեջ փոփոխություններ են եղել: Հնարավոր է, որ այս «միջանկյալ լուծումը» կապված լինի Գյումրու ընտրությունների հետ:
Ուշագրավ է, որ անցած մի քանի օրերին Գյումրիում «ընդդիմությունից ավելի ընդդիմություն» կեցվածք էր ընդունել «Եվրադաշինքը», որի մաս կազմող ուժերը փաստացի նշյալ նախաձեռնության հեղինակներն են: Իհարկե, կա կարծիք, որ նրանք պարզապես ընդդիմություն են «խաղում»՝ հետագայում ՔՊ-ին օգնելու՝ վերցնել իշխանությունը Գյումրիում: Այս տեսակետը զարմանալի չէ և նույնիսկ տրամաբանական է՝ հաշվի առնելով, որ այս դաշինքում ակնհայտորեն իշխանությանը սատարող ուժեր են: Սակայն հետաքրքիր է, որ նախօրեին դաշինքի քաղաքապետի թեկնածուն հայտարարեց, թե որևէ մեկի հետ չեն «կոալիցվելու»: Մեր տեղեկություններով, սա նույնիսկ քպականների համար է անակնկալ եղել: Գյումրիում խոսում են, որ նշյալ դաշինքը որոշակի նեղացածություն ունի Նիկոլ Փաշինյանից, իրապես կան անհամաձայնություններ, այդ թվում՝ կապված նշյալ օրինագծի հեռանկարի (հանձնաժողովի եզրակացությունը դեռ օրենքի ընդունում չէ, առավել ևս՝ դեռ հանրաքվե չէ), դաշինքի անդամ կուսակցությունների ղեկավարներից մեկին փոխվարչապետ նշանակելու թեմայի «սառեցման», ինչպես նաև Նիկոլ Փաշինյանի վերջին շրջանի «ռուսական ռևերանսների» հետ:
Միևնույն ժամանակ, Նիկոլ Փաշինյանի այդ «ռևերանսները» առանձնապես, մեղմ ասած, չեն տպավորել Ռուսաստանում, որտեղ նույնիսկ քմծիծաղով են վերաբերվում այդ «տատանումներին»: Ավելին, ՌԴ մեր աղբյուրները փոխանցում են, որ Ռուսաստանում բավական մեծ ուշադրությամբ են հետևում Գյումրու ընտրություններին, որքան էլ դրանք զուտ ՏԻՄ ընտրություններ են: Դրանց արդյունքները կարող են Մոսկվայի կողմից քայլերի ու մոտեցումների որոշակի «խմբագրման» կամ ձևավորման համար որոշակի «լակմուսի թուղթ» դառնալ: