80-ամյա հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանն այցելեց գյուղ Չքնաղ Հարթավան, այնուհետև՝ Քուչակ80-ամյա հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանն այցելեց Շողակն գյուղԸնտրությունները, միանշանակ, ոչ մրցակցային էին․ Արամ Պետրոսյան Դժվար է ասել՝ այս ամենը անփութություն է, թե միտում. Չալաբյանը՝ արձանագրված խախտումների մասինԹիմակիցներիս հետ այսօր Ազատության հրապարակում էի, որտեղ Արցախի մեր հայրենակիցներն են․ Լիաննա Մանուկյան Մարդկանց ակնհայտ ուղղորդում են, տեղեր կան շատ բարձր է այդ միտումը, որովհետև կուտակումը շատ մեծ է Բացահայտ կեղծիքներով ընտրություններ են ընթանում. Ցոլակ Ակոպյան Մեր պատմության վատագույն ընտրություններից մեկն է, համատարած խախտումներ են Սարիկ Մինասյանի թաղամասն է սա, այստեղ շատ են ուղղորդումներն ու կուտակումները. «Հայաքվեի» անդամ Գնացե՛ք, չեմ թողելու մտնեք. Չալաբյանին թույլ չեն տալիս Սարիկ Մինասյանի ապօրինի շտաբ մտնել Ընտրակեղծիք ՔՊ-ի վստահված անձի կողմից Գյումրիի 31/04 տեղամասում. «ՀայաՔվեն» ահազանգում էԳյումրիի մի քանի կարևոր տեղամասերում բազմաթիվ ընտրախախտումներ են եղել. Ավետիք Չալաբյան Սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ Ինչպե՞ս բուլինգի ենթարկված փոքրիկ Գագան գրավեց ամբողջ աշխարհը Ընտրատեղամասերի ներսում կուտակումները ոչ ճիշտ աշխատանքի հետևանքով են լինում. Հայաքվեի դիտորդՀորոսկոպ. ապրիլի գլխավոր աստղագուշակային իրադարձությունները Մասնակցությունն այն ընտրատեղամասերում է բարձր, որտեղ կան կուտակումներ և ուղղորդումներ. Ավետիք ՉալաբյանԹուրքիայում արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու պահանջով ստորագրահավաք է սկսվելԲաց քվեարկություն, կուտակումներ, շրջիկ մեքենաներ. «ՀայաՔվեի» արձանագրած ընտրախախտումներըՄեսսիի գոլի շնորհիվ «Ինտեր Մայամի»-ն հաղթել է «Ֆիլադելֆիա»-ին
«Նշաձողից ցածր ընկածների հետ ընդունված չէ բանակցել, ուր մնաց թե՝ բանավիճել». Սերժ Սարգսյանի գրասենյակ
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակից 168.am-ը մեկնաբանություն խնդրեց մարտի 25-ին կառավարություն-Ազգային ժողով հարցուպատասխանի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանի հերթական պոռթկումների վերաբերյալ՝ ուղղված բանավեճի իր առաջարկը մերժած ՀՀ նախկին երեք նախագահներին: Սերժ Սարգսյանի գրասենյակից մեզ պատասխանեցին.
«Իր աղետալի գործունեությանը տրված բոլոր գնահատականներից՝ ազգային անվտանգության վտանգի աստիճանի հասած նրա հոգեվիճակն ամենաշատը վատթարանում է կապիտուլյանտ բնորոշումից:
Ադրբեջանի հետ հիմա էլ բանակցություններում կրկնակապիտուլյացիայի ենթարկված անձը երեկ խղճուկ կապիտուլյացիայի ենթարկվեց նաև բանականության ու բարոյականության հետ անհավասար պայքարում:
Նրա հոգեկան անհավասարակշիռ վիճակը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև իր իսկ պատճառով հաստատված ռազմաքաղաքական անհավասարակշռության հայելային արտացոլումն է, որը կապիտուլյանտը չի կարողանում թաքցնել Ալիևի պարտադրած ցածր նշաձողի ծանրության տակ մնացած վախերի պատճառով:
Ճամարտակելու փոխարեն նա միայն մեկ բան կարող է անել՝ հաղթահարել վախերը և հրապարակել ընդհուպ մինչև 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ը բանակցային գործընթացի բոլոր փաստաթղթերը:
Նշաձողից ցածր ընկածների հետ ընդունված չէ բանակցել, ուր մնաց թե՝ բանավիճել»: