Այս խելահեղ տեմպի մեջ մեզ փորձում են հոգնեցնել ու հանձնել երկիրը․ Դավիթ ՍարգսյանԱդրբեջանը շատ ինտենսիվ պատրաստվում է «խաղաղության», հուսով եմ՝ ՀՀ իշխանությունները չեն շեղվի․ Տաթևիկ Հայրապետյան Իրանի վրա հարձակման հետևանքները կարող են աղետալի լինել ամբողջ տարածաշրջանի համար, քանի դեռ «գնացքը չի գնացել», պետք է պայմանավորվել. ՌԴ ԱԳՆ-ն՝ ԱՄՆ-ին Ուկրաինայում իրավիճակի կարգավորման հարցի քննարկումը ՌԴ-ի և ԱՄՆ-ի միջև բարդ է առաջ գնում. Կրեմլ «ՀայաՔվեի» դիտորդները պատրաստված են և գրագետ․ Արմեն Մանվելյան «Դու միակ մարդն ես, առանց ում մի վայրկյան չեմ պատկերացնում իմ կյանքը». Անի Երանյանի շնորհավորանքը՝ մայրիկի ծննդյան տարեդարձի առթիվ Եվա Զոհրաբյանը հղիության շրջանից լուսանկարներ է հրապարակել Հայաստանում երկրաշարժ է տեղի ունեցել Մեզ մեր արժեքներն են պահել, դրանից չի կարելի հրաժարվել․ Արսեն Գրիգորյան Վերաբացվում է հայկական արվեստի մշտական ցուցադրությունը Հանքարդյունաբերության ոլորտը սկսել է «խոսել». քննարկում ԵՊՀ-ում ՌՊԼ․ Սպերցյանը՝ տուրի խորհրդանշական հավաքականում Գյումրիի և Փարաքարի ընտրատեղամասերում ընթանում է ձայների վերահաշվարկ, որին հետևում են նաև «ՀայաՔվեի» դիտորդները Կոնվերս Բանկը տեղաբաշխում է Վարդանանց ՆԲԿ պարտատոմսերը Էլեկտրաէներգիայի բացասական գներ. ինչպե՞ս դա հնարավոր դարձավ Եվրոպայում և ի՞նչ է դա նշանակում Փաշինյանի քաղաքականությունը վնասել է մի ամբողջ ոլորտի Ucom-ի աջակցությամբ Տաշիրում ամփոփվեց «ԴեմԱռԴեմ․ Սերունդների երկխոսություն» մարզային ֆորումըՁևավորե՛նք 100.000-անոց Ազգ-Բանակ. կռվե՛նք բոլոր թշնամիների դեմ, վերականգնե՛նք Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը և կյանքի գնով պաշտպանե՛նք ամբողջական ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ. Խ. ԱսրյանԳյումրին ՔՊ-ական քաղաքապետ չի ունենա «Քաղպայմանագրում» խորը զտումներ են սպասվում
Գյումրիում ՔՊ-ն «լռության օրը» հակաքարոզչություն է անում
Գյումրիում այսօր «լռության օր» է հայտարարված, արգելված են քարոզչությունն ու հակաքարոզչությունը, իսկ վաը կայանալու են ավագանու ընտրությունները։ Ինչպես և սպասելի էր, գործող իշխանություններն իրենց հաղթանակն ապահովելու համար թքած ունեն օրենքի պահանջների վրա, և հակաքարոզչություն են սկսել հիմնական ընդդիմադիր թեկնածուների դեմ։ Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, ողջ գիշեր Գյումրու փողոցներում կպչուն թռուցիկներ են փակցրել՝ վարկաբեկիչ տեղեկություններ տարածելով ընդդիմության դեմ։
Գյումրին առանցքային նշանակություն ունի «Քաղպայմանագրի» համար, երկրորդ քաղաքում կրած պարտությունը դնելու է Փաշինյանի իշխանազրկման սկիզբը, և այս փաստը հասկանում են թե՛ ընդդիմադիրներն ու քաղաքական վերլուծաբանները, թե՛ «Քաղպայմանագիրը»։ «Հոկտեմբեր» կինոթատրոնն այս օրերին վերածվել է ՔՊ բունկերի, իսկ բոլոր ՔՊ-ական պաշտոնյաներին քշել են Գյումրի՝ ապահովելու իշխանական թեկնածուի համար ձայներ բերելու գործընթացը։
Նախորդ՝ 2021 թ. ընտրություններին Գյումրիում ռեկորդային ցածր մասնակցություն է արձանագրվել՝ 25 տոկոսից էլ պակաս։ «Քաղպայմանագիրն» այժմ խնդիր ունի, որ ընդդիմության կողմնակիցները չգնան տեղամասեր, վախի ու ահաբեկման արդյունքում, փոխարենը՝ ՔՊ-ն մեկ առ մեկ գիտի իր ընտրողներին, հրահանգվել է բոլորին մեքենաներով հասցնել տեղամասեր։ Ընդդիմությունը տևական ժամանակ է՝ խոսում է ընտրացուցակների անճշտությունների, դրանցում ընդհուպ հնդիկներին ներգրավելու մասին։
Գյումրիում իշխանության ստոր մտադրությունները խափանելու մեկ եղանակ կա՝ միահամուռ գնալ ընտրության, քվեարկել դեմ «Քաղպայմանագրին» ու նրա՝ Արցախն ուրացած թեկնածուին, զրկել իշխանությանն ընտրությունները կեղծելու հնարավորությունից։