Այս խելահեղ տեմպի մեջ մեզ փորձում են հոգնեցնել ու հանձնել երկիրը․ Դավիթ ՍարգսյանԱդրբեջանը շատ ինտենսիվ պատրաստվում է «խաղաղության», հուսով եմ՝ ՀՀ իշխանությունները չեն շեղվի․ Տաթևիկ Հայրապետյան Իրանի վրա հարձակման հետևանքները կարող են աղետալի լինել ամբողջ տարածաշրջանի համար, քանի դեռ «գնացքը չի գնացել», պետք է պայմանավորվել. ՌԴ ԱԳՆ-ն՝ ԱՄՆ-ին Ուկրաինայում իրավիճակի կարգավորման հարցի քննարկումը ՌԴ-ի և ԱՄՆ-ի միջև բարդ է առաջ գնում. Կրեմլ «ՀայաՔվեի» դիտորդները պատրաստված են և գրագետ․ Արմեն Մանվելյան «Դու միակ մարդն ես, առանց ում մի վայրկյան չեմ պատկերացնում իմ կյանքը». Անի Երանյանի շնորհավորանքը՝ մայրիկի ծննդյան տարեդարձի առթիվ Եվա Զոհրաբյանը հղիության շրջանից լուսանկարներ է հրապարակել Հայաստանում երկրաշարժ է տեղի ունեցել Մեզ մեր արժեքներն են պահել, դրանից չի կարելի հրաժարվել․ Արսեն Գրիգորյան Վերաբացվում է հայկական արվեստի մշտական ցուցադրությունը Հանքարդյունաբերության ոլորտը սկսել է «խոսել». քննարկում ԵՊՀ-ում ՌՊԼ․ Սպերցյանը՝ տուրի խորհրդանշական հավաքականում Գյումրիի և Փարաքարի ընտրատեղամասերում ընթանում է ձայների վերահաշվարկ, որին հետևում են նաև «ՀայաՔվեի» դիտորդները Կոնվերս Բանկը տեղաբաշխում է Վարդանանց ՆԲԿ պարտատոմսերը Էլեկտրաէներգիայի բացասական գներ. ինչպե՞ս դա հնարավոր դարձավ Եվրոպայում և ի՞նչ է դա նշանակում Փաշինյանի քաղաքականությունը վնասել է մի ամբողջ ոլորտի Ucom-ի աջակցությամբ Տաշիրում ամփոփվեց «ԴեմԱռԴեմ․ Սերունդների երկխոսություն» մարզային ֆորումըՁևավորե՛նք 100.000-անոց Ազգ-Բանակ. կռվե՛նք բոլոր թշնամիների դեմ, վերականգնե՛նք Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը և կյանքի գնով պաշտպանե՛նք ամբողջական ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ. Խ. ԱսրյանԳյումրին ՔՊ-ական քաղաքապետ չի ունենա «Քաղպայմանագրում» խորը զտումներ են սպասվում
«Նախկին ՔՊ-ական չի լինում». վատ բեմադրություն՝ Աղազարյանի և ՔՊ-ի մասնակցությամբ
Ազգային ժողովում կայացած խայտառակ քվեարկություններից հետո իրավապահները մեղադրանք են առաջադրել Ազգային ժողովի 2 պատգամավորների` «Քաղաքացիական պայմանագրից» վտարված Հովիկ Աղազարյանին և «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, Երևանի նախկին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին։ Ու թեև նախքան քրեական հետապնդումը կասկածներ կային, որ պատգամավորներից մեկին կամ երկուսին էլ կալանավորելու են, հսկող դատախազի կողմից հանրային քրեական հետապնդում հարուցելու որոշում կայացնելիս խափանման միջոց է ընտրվել երկրից բացակայելու արգելքը։
Ըստ էության, նման խափանման միջոցն առանձնապես շատ բան չի փոխում պատգամավորների կարգավիճակում, թեպետ ցանկացած պահի իշխանությունները կարող են նրանց բռնաճնշումների ենթարկել և կալանավորել, եթե փորձեն դուրս գալ վերահսկողությունից կամ ավելի ինտենսիվ ընդդիմադիր գործունեությամբ զբաղվեն։
Այդուհանդերձ, խորհրդարանում կայացած քվեարկությունը վկայում է, որ առնվազն Հովիկ Աղազարյանի` ՔՊ-ից հեռացումն ու Նիկոլ Փաշինյանին ատամ գցելը վատ կազմակերպված բեմադրություն է։ Հիշեցնենք, քվեարկություններին մասնակցել էին 67 պատգամավորներ։ «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունները հրաժարվել էին մասնակցել, մասնակցել էին միայն 65 պատգամավորներ «Քաղաքացիական պայմանագրից» և ՔՊ-ից հեռացված Հովիկ Աղազարյանն ու Հակոբ Ասլանյանը։
Թեև քվեարկությունը փակ է եղել, Հովիկ Աղազարյանը ստացել է 65 կողմ, 2 դեմ քրեական հետապնդման համար, այսինքն` ինքն ու Ասլանյանը, ըստ տրամաբանության, դեմ են քվեարկել իրեն քրեական պատասխանատվության ենթարկելու որոշմանը։ Տարոն Մարգարյանի դեպքում 67 պատգամավորներ կողմ են քվեարկել պատգամավորին քրեական հետապնդման ենթարկելու, ինչը նշանակում է, որ և Ասլանյանը, և Աղազարյանը կողմ են եղել իրենց ընդդիմադիր գործընկերոջը քրեական հետապնդման ենթարկելու հարցին։ Ու թեպետ քվեարկությունից հետո երկուսն էլ փորձում էին հերքել կամ առնվազն խուսափել լրագրողների հարցերից, ակնհայտ է, որ նախկին ՔՊ-ականները առաջնորդվել են «Նախկին ՔՊ-ական չի լինում» սկզբունքով և հերթական անգամ իրենց հավատարմությունն են հայտնել Նիկոլ Փաշինյանին։ Ըստ երևույթին, հենց դրանով է պայմանավորված դատախազության մեղմ վերաբերմունքը։