Բանակցություններն արդյունք չեն տալի՞ս. «Փաստ»
Որոշ ժամանակ առաջ տեղեկացրել էինք, որ Հայաստանի մարդու իրավունքների նախկին պաշտպան Արման Թաթոյանը դառնալու է «Ժառանգության» ղեկավար, այսինքն՝ այս կուսակցությունը պետք է դառնար ցատկահարթակ Թաթոյանի քաղաքական հայտի համար՝ առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ:
«Փաստ» թերթի աղբյուրները փոխանցում են, որ, չնայած իսկապես Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ պայմանավորվածություն ձեռք է բերվել, ամեն ինչ իրականում «ըստ պլանի» չի ընթացել: Բանն այն է, որ «Ժառանգության» շատ անդամներ, այդ թվում՝ ղեկավար կազմից, իրենց կուսակցության հետ կապված նման զարգացումների մասին տեղեկացել են մամուլից և դժգոհություն են արտահայտել, թե ինչու է իրենց թիկունքում այդպիսի պայմանավորվածություններ ձեռք բերվում: Ըստ այդմ, մեր տեղեկություններով, թեման առկախվել է:
Կային տեղեկություններ, որ բանակցություններ են ընթացել նաև ՀԱԿ-ի հետ, սակայն, նույն աղբյուրների փոխանցմամբ, դրանք ևս արդյունք չեն տվել:
Փաստացի, առաջիկայում ակտիվ քաղաքականություն մտնելու համար Թաթոյանին մնացել է «պլան Բ-ն», այն է՝ ստեղծել սեփական կուսակցությունը, եթե առաջիկա կարճ ժամանակաընթացքում որևէ այլ քաղաքական ուժի հետ հնարավոր չլինի պայնանավորվածություն ձեռք բերել: