Մենք միանշանակ հաղթելու ենք ընտրություններում․ «Ուժեղ Հայաստան»Կարևոր է ունենալ որակյալ մեծամասնություն. մեր ուժը նաև ներքին անկեղծության և մաքրության մեջ է. Դավիթ ՂազինյանԻ տարբերություն հայաստանյան պաշտոնյաների և իրենց երեխաների` Սարգիս Կարապետյանը շրջում է Երևանում առանց թիկնապահների․ Ալեքսանյան ՔՊ ներքին ընտրության արդյունքները շոկի են մատնել խմբակցության պատգամավորներին Սենց բան չեմ տեսել, որ իշխանությունը հայտարարի, թե «3մլն մարդու գրպան են մտել», բայց 7 ամսից ավելի որևէ քրգործ չհարուցվի. գնալու են ՀԷՑ-ը գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Ղազինյան Թոշակառուներին ստիպում են գնալ առևտրային տարածքներ և հետվճար «վաստակել»․ Հրայր Կամենդատյան Ալիևի պատասխանը Վենսին. Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտեցին Գործող իշխանությունները մտադիր են ընտրություններից հետո բարձրացնել էլեկտրաէներգիայի սակագինը․ «Ուժեղ Հայաստան» Կարգավորող մարմինը նույնիսկ տեղյակ չէր, թե քանի բաժանորդ է հոսանքազրկված եղել Էրեբունու դեպքերի ժամանակ. ՂազինյանԻնքնավար արևային կայանների տեղադրման համակարգը կրկնակի թանկանալու է. Դավիթ ՂազինյանԱսում էին՝ Սամվել Կարապետյանը 5 օր չի դիմանա կալանավայրում, 5 ամսից ավել դիմացավ, վարկանիշը աճում է ՀԷՑ-ը խլվել է եւ գործընթացը քաղաքական է. Դավիթ Ղազինյան ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարաված. Արեգնազ ՄանուկյանՀԷՑ-ի կողմից հայցեր են գնացել ՏԿԵՆ-ի դեմ, բայց կառավարիչը հետ է վերցրել դրանք. Դրա իրավունքը չունի. Դավիթ ՂազինյանՀԷՑ-ում երկիշխանություն է, ինչպես «սքեչում» է ասվում՝ մենք ամեն ինչ գիտենք. Դավիթ Ղազինյան Ոչ մի պետություն դեռևս չունի կառուցված մոդուլային ԱԷԿ, որ տեսնես՝ ինչպես է այն աշխատում․ Ղազինյան Հայաստանի մարզերի խոշոր հարկատուները․ Սյունիքի մարզի խոշոր հարկատուն ԶՊՄԿ-ն է Մոդուլային ատոմակայանով էլեկտրաէներգիայի ինքնարժեքը լինելու է 60-80 դրամ, սա շատ թանկ է․ Դավիթ ՂազինյանԳնալու են գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Կարապետյանի ռեյտինգի հետևանքով սրվում է իշխանության վարքը. Դավիթ Ղազինյան ՀԾԿՀ նախագահն ընդունեց, որ ՀԷՑ-ի վերցրած վարկերի տոկոսները վճարում է սեփականատերը՝ հիմնավորելով, որ ՀԷՑ-ը խլվել է. Դավիթ Ղազինյան
Ֆինանսների նախարարությունը նախաձեռնել է գնումների օրենսդրության վերանայման գործընթաց
Ապրիլի 2-ին ՀՀ ֆինանսների նախարարությունում գնումների քաղաքականության վարչության պետ Սերգեյ Շահնազարյանը ներկայացրել է պետական գնումների համակարգում կատարվող փոփոխությունները: Ֆինանսների նախարարությունը նախաձեռնել է գնումների օրենսդրության վերանայման գործընթաց և ակնկալում է բիզնեսի ներկայացուցիչների և քաղաքացիական հասարակության ակտիվ մասնակցությունը կատարվելիք փոփոխություններին: «Մեր նպատակն է «արժեք՝ փողի դիմաց և կոռուպցիայից զերծ, արդյունավետ գնումներ» սկզբունքների կիրառումը պետական գնումների համակարգում»,- ասել է Շահնազարյանը: Գնումների ոլորտի նախատեսվող փոփոխությունների մասով ֆինանսների նախարարությունը բաց է համագործակցության համար և կոչ է անում շահագրգիռ կողմերին ներկայացնել իրենց առաջարկները օրենսդրական ակտերում փոփոխություններ կատարելու նպատակով: Ախտորոշված խնդիրների հիման վրա գնումների ոլորտի ենթաօրենսդրական կարգավորումները դրվել է նաև հանրային քննարկման e-draft.am կայքում: Առաջարկվող ենթաօրենսդրական կարգավորումներով նախատեսվում է ժամկետանց հարկային պարտավորություն ունեցող տնտեսավարող սուբյեկտներին ընձեռել գործընթացից դուրս չմնալու  հնարավորություն` վճարելով պարտքերը: Առաջակվում է նաև վերացնել վարկային պարտավորություններ ունեցող կազմակերպությունների մասնակցության սահմանափակումը, չծանրաբեռնել տնտեսավարող սուբյեկտներին ձևական պահանջներով: Փոփոխություն է կատարվել նաև մասնակցության շեմի առումով. նախկինում մինչև 5 մլն դրամ գնումների դեպքում տնտեսավարողին հնարավորություն էր տրվում առանց որևէ չափանիշների մասնակցել պետական գնումներին: Այժմ նախատեսվում է այդ շեմը բարձրացնել մինչև 10 մլն: Անդրադառնալով Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետությունների կողմից  համացանցային պորտալում գնումների մասին տեղեկատվության ռուսերեն լեզվով պարտադիր հրապարակմանը՝ վարչության պետը նշել է, որ փոփոխությունը վերաբերվում է 2019 թվականի մարտի 25-ին սկսվող գնման ընթացակարգերին: Այն իրենից բարդություն չի ներկայացնում պատվիրատուների համար, քանի որ մրցույթի հրավերի մի մասը ստատիկ տեղեկատվություն է, և պահանջվում է միայն մի քանի փոփոխական տվյալներ: Ռուսերեն թարգմանվում է միայն տեխնիկական բնութագիրը: