Մենք միանշանակ հաղթելու ենք ընտրություններում․ «Ուժեղ Հայաստան»Կարևոր է ունենալ որակյալ մեծամասնություն. մեր ուժը նաև ներքին անկեղծության և մաքրության մեջ է. Դավիթ ՂազինյանԻ տարբերություն հայաստանյան պաշտոնյաների և իրենց երեխաների` Սարգիս Կարապետյանը շրջում է Երևանում առանց թիկնապահների․ Ալեքսանյան ՔՊ ներքին ընտրության արդյունքները շոկի են մատնել խմբակցության պատգամավորներին Սենց բան չեմ տեսել, որ իշխանությունը հայտարարի, թե «3մլն մարդու գրպան են մտել», բայց 7 ամսից ավելի որևէ քրգործ չհարուցվի. գնալու են ՀԷՑ-ը գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Ղազինյան Թոշակառուներին ստիպում են գնալ առևտրային տարածքներ և հետվճար «վաստակել»․ Հրայր Կամենդատյան Ալիևի պատասխանը Վենսին. Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտեցին Գործող իշխանությունները մտադիր են ընտրություններից հետո բարձրացնել էլեկտրաէներգիայի սակագինը․ «Ուժեղ Հայաստան» Կարգավորող մարմինը նույնիսկ տեղյակ չէր, թե քանի բաժանորդ է հոսանքազրկված եղել Էրեբունու դեպքերի ժամանակ. ՂազինյանԻնքնավար արևային կայանների տեղադրման համակարգը կրկնակի թանկանալու է. Դավիթ ՂազինյանԱսում էին՝ Սամվել Կարապետյանը 5 օր չի դիմանա կալանավայրում, 5 ամսից ավել դիմացավ, վարկանիշը աճում է ՀԷՑ-ը խլվել է եւ գործընթացը քաղաքական է. Դավիթ Ղազինյան ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարաված. Արեգնազ ՄանուկյանՀԷՑ-ի կողմից հայցեր են գնացել ՏԿԵՆ-ի դեմ, բայց կառավարիչը հետ է վերցրել դրանք. Դրա իրավունքը չունի. Դավիթ ՂազինյանՀԷՑ-ում երկիշխանություն է, ինչպես «սքեչում» է ասվում՝ մենք ամեն ինչ գիտենք. Դավիթ Ղազինյան Ոչ մի պետություն դեռևս չունի կառուցված մոդուլային ԱԷԿ, որ տեսնես՝ ինչպես է այն աշխատում․ Ղազինյան Հայաստանի մարզերի խոշոր հարկատուները․ Սյունիքի մարզի խոշոր հարկատուն ԶՊՄԿ-ն է Մոդուլային ատոմակայանով էլեկտրաէներգիայի ինքնարժեքը լինելու է 60-80 դրամ, սա շատ թանկ է․ Դավիթ ՂազինյանԳնալու են գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Կարապետյանի ռեյտինգի հետևանքով սրվում է իշխանության վարքը. Դավիթ Ղազինյան ՀԾԿՀ նախագահն ընդունեց, որ ՀԷՑ-ի վերցրած վարկերի տոկոսները վճարում է սեփականատերը՝ հիմնավորելով, որ ՀԷՑ-ը խլվել է. Դավիթ Ղազինյան
«Երբեմն վարկի փաստացի տոկոսադրույքը հասնում է 40-50-ի». վարչապետին զարմացրեցին ներկայացված փաստերը
Գյուղեր այցելության ժամանակ բողոքներ են հնչում, որ օրինակ առաջարկվում է վարկ ասենք, 15 տոկոսով, բայց երբ քաղաքացին գնում է վարկը ստանալու, տեղում նրանից պահանջում են որոշակի ծառայությունների վճարներ, որոնք եթե մենք ներառում ենք որոշակի ծախսի մեջ, ստացվում է, որ տոկոսը ոչ թե 15 է, այլ օրինակ, 24, ու այս խնդիրը համատարած է: Այս մասին, այսօր՝ մարտի 21-ին, կառավարության նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա նկատեց, որ հիմա երբ իրենք հայտարարում են, որ վարկի տոկոսն իջավ եւս 1-2 տոկոսով, հետո պարզվում է, որ դրանք իրական տոկոսները չեն:
Փաշինյանը հարցրեց, թե որքանո՞վ է այս գործընթացն օրինական ու տրամաբանական, ինչին ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը պատասխանեց. «Մենք ընդունել ենք սպառողական կրեդիտավորման մասին օրենք: Քաղաքացիների շահերն այստեղ պաշտպանված են: Երբ քաղաքացիները գնում են վերցնելու սպառողական վարկեր, ֆինանսական կառույցը պարտավոր է բոլոր տիպի կոմիսիոն վճարները ներառել տոկոսի մեջ, եւ ընդգծված ձեւով ներկայացնի քաղաքացուն, թե իր էֆեկտիվ տոկոսը ինչքան է՝ անկախ նրանից, թե ինչ տոկոսի մասին է նախապես հայտարարել:
Այսինքն բոլոր տեսակի վճարները պետք է մտցնել տոկոսադրույքի մեջ, քաղաքացուն  ցույց տալ ռեալ տոկոսադրույքը ինչքան է, ֆիքսել նաեւ, թե X գումար վերցնելու դեպքում որքան գումար ես մարելու, դրանից հետո միայն քաղաքացին վարկը ստորագրում է: Վերջերս այդ դրույթը մտցրեցինք նաեւ հիփոթեքային օրենսդրության մեջ»:
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն էլ վստահեցրեց, որ այնպես չէ, որ բանկերը վարկի տոկոսադրույքները իջեցրել են, բայց բարձր կոմիսիոն վճարներ են վերցնում, դա կարող է վերաբերել միայն փոքր սպառողական վարկերին, սակայն շուկան դա կկարգավորի եւ բալանսի կբերի:
Նիկոլ Փաշինյանը հարց ուղղեց, թե կա՞ արդյոք իրավիճակ, որ ասենք 500 հազար դրամ վարկի դիմաց վերցնեն 50 հազար դրամ կոմիսիոն վճար. «Դա կնշանակի, որ հենց սկզբից 10 տոկոսը մարդու ձեռքից վերցնում ենք»:
Բնապահպանության նախարար Էրիկ Գրիգորյանը կոնկրետ օրինակ բերեց. «Վերցվել է 2,5 մլն դրամի վարկ եւ կա ամսական վճարների ժամանակացույցը: Մայր գումարը 12 հազար, տոկոսագումարը 25 հազար դրամ, իսկ սպասարկման վճարը՝ 32 հազար: Հաջորդ ամիսներին գնալով սպասարկման վճարը ավելանում է, թեեւ մայր գումարը նվազում է: Երբեմն նման դեպքերում փաստացի տոկոսը հասնում է 40-50-ի: Խոսքը փոքր վարկերի մասին է»: Նա առաջարկեց, որ սպասարկման վճարի վերին շեմ սահմանել՝ վարկի գումարից կախված:
ԿԲ նախագահը պնդեց, որ բոլոր վճարները ներառյալ առավելագույն տոկոսը չի կարող բարձր լինել 24 տոկոսից: