Մենք միանշանակ հաղթելու ենք ընտրություններում․ «Ուժեղ Հայաստան»Կարևոր է ունենալ որակյալ մեծամասնություն. մեր ուժը նաև ներքին անկեղծության և մաքրության մեջ է. Դավիթ ՂազինյանԻ տարբերություն հայաստանյան պաշտոնյաների և իրենց երեխաների` Սարգիս Կարապետյանը շրջում է Երևանում առանց թիկնապահների․ Ալեքսանյան ՔՊ ներքին ընտրության արդյունքները շոկի են մատնել խմբակցության պատգամավորներին Սենց բան չեմ տեսել, որ իշխանությունը հայտարարի, թե «3մլն մարդու գրպան են մտել», բայց 7 ամսից ավելի որևէ քրգործ չհարուցվի. գնալու են ՀԷՑ-ը գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Ղազինյան Թոշակառուներին ստիպում են գնալ առևտրային տարածքներ և հետվճար «վաստակել»․ Հրայր Կամենդատյան Ալիևի պատասխանը Վենսին. Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտեցին Գործող իշխանությունները մտադիր են ընտրություններից հետո բարձրացնել էլեկտրաէներգիայի սակագինը․ «Ուժեղ Հայաստան» Կարգավորող մարմինը նույնիսկ տեղյակ չէր, թե քանի բաժանորդ է հոսանքազրկված եղել Էրեբունու դեպքերի ժամանակ. ՂազինյանԻնքնավար արևային կայանների տեղադրման համակարգը կրկնակի թանկանալու է. Դավիթ ՂազինյանԱսում էին՝ Սամվել Կարապետյանը 5 օր չի դիմանա կալանավայրում, 5 ամսից ավել դիմացավ, վարկանիշը աճում է ՀԷՑ-ը խլվել է եւ գործընթացը քաղաքական է. Դավիթ Ղազինյան ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարաված. Արեգնազ ՄանուկյանՀԷՑ-ի կողմից հայցեր են գնացել ՏԿԵՆ-ի դեմ, բայց կառավարիչը հետ է վերցրել դրանք. Դրա իրավունքը չունի. Դավիթ ՂազինյանՀԷՑ-ում երկիշխանություն է, ինչպես «սքեչում» է ասվում՝ մենք ամեն ինչ գիտենք. Դավիթ Ղազինյան Ոչ մի պետություն դեռևս չունի կառուցված մոդուլային ԱԷԿ, որ տեսնես՝ ինչպես է այն աշխատում․ Ղազինյան Հայաստանի մարզերի խոշոր հարկատուները․ Սյունիքի մարզի խոշոր հարկատուն ԶՊՄԿ-ն է Մոդուլային ատոմակայանով էլեկտրաէներգիայի ինքնարժեքը լինելու է 60-80 դրամ, սա շատ թանկ է․ Դավիթ ՂազինյանԳնալու են գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Կարապետյանի ռեյտինգի հետևանքով սրվում է իշխանության վարքը. Դավիթ Ղազինյան ՀԾԿՀ նախագահն ընդունեց, որ ՀԷՑ-ի վերցրած վարկերի տոկոսները վճարում է սեփականատերը՝ հիմնավորելով, որ ՀԷՑ-ը խլվել է. Դավիթ Ղազինյան
500 ձրիակեր նստած է Հակակարկտային ծառայությունում. Բերբերյանի խնդրանքը՝ Ցոլակյանին
Արտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը երեկ կառավարության նիստում որոշել էր լավ լուրեր հաղորդել։ Նախ հայտարարեց, որ այս տարի ցրտահարություն չի սպասվում։ Ապա ասաց, որ Սեւանա լճի մակարդակը բարձրանալու է․ Armdaily.am-ի հետ զրույցում «Հայաստանի ագրարագյուղացիական միավորում» հ/կ նախագահ Հրաչ Բերբերյանը նշեց, որ այս տարի կարծես հաջողվել է խուսափել ցրտահարության վտանգից: «Կարծես, թե միայն ապրիլի վերջին ցրտերը կարող են վնաս տալ: Հնարավոր է նաև մայիսին, բայց քիչ հավանական եմ համարում»,- ասաց հ/կ-ի նախագահը: Նրա խոսքով՝ շատ ավելի լուրջ վտանգ են ներկայացնում հակակարկտային կայանների անմխիթար վիճակը և անորակ աշխատանքը: «Ես կխնդրեի Ֆելիքս Ցոլակյանին, ինչպես կադրերի լուրջ վերանայում անել, այնպես էլ դուրս շպրտել այդ հին սարքերը և նոր համակարգ մտցնել հանրապետությունում: Մոտ 500 ձրիակեր նստած է, ասենք հակակարկտային ծառայությունում կամ մեկ այլում, և աշխատեցնում են այդ ոչ էֆեկտիվ ծառայությունը»,- ասաց Բերբերյանը: Վերջինս անդրադարձավ նաև այս տարվա բերքատվությանը: Հ/կ-ի նախագահը նշեց, որ կզգացվի բանջարեղենի պակաս: «Լոբազգիների բերքի հետ կապված կունենանք բանջարեղենի պակաս: Կարտոֆիլի շատ խիստ պահանջ կունենանք, որովհետև սերմացու քիչ ձեռք բերեցինք, այն էլ մասնավորի ուժերով՝ պետությունը չի օգնել»,- ասաց Բերբերյանը Ինչ վերաբերում է Սևանա լճի մակարդակի բարձրացմանը, ապա հ/կ-ի նախագահը քիչ հավանական է համարում այս փաստը, քանի որ Ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի տնօրենը փոխվել է և իրավիճակը դեռ պարզ չէ: «Քաոսային իրավիճակ է հիմա կոմիտեում, նոր նախագահ են նշանակել ինչ-որ թարգմանչի, որը անընդունելի է: Եվ ես չեմ կարծում, որ այդ համակարգը կկարողանան աշխատեցնել»,- նշեց հ/կ-ի նախագահը: Խոսելով նաև ներկայիս իշխանությունների և Գյուղատնտեսության նախարարության մասին, Բերբերյանը նշեց, որ վերջին 3 տարվա ընթացքում ոչ մի բանով չի զբաղվել: Բարձիթողի վիճակում են թե անասնապահությունը, թե գյուղատնտեսությունը: «Այնպես չի, որ աշխատանք չեն ունեցել անելու, պարզապես մասնագետներ չկան»,- ասաց Բերբերյանը: