«Դեպի ճամբարը» կունենա նոր եթերաշրջան
«Դեպի ճամբար» հումորային նախագիծը կունենա նոր եթերաշրջան: Գրիգոր Դանիելյանի և Գարիկ Սեփխանյանի դեբյուտային պրոդյուսերական աշխատանքն առաջին եթերաշրջանում հաջողեց, ուստի՝ նրանք որոշեցին, որ պատմությունը կունենա շարունակություն:
Նախագծի պրոդյուսեր Գրիգոր Դանիելյանը նախագծի նոր եթերաշրջանի մանրամասները վստահել է Tert.am Life-ին:
«Քանի որ նախագիծը շատ սիրվեց, որոշեցինք, որ այն կունենա նոր եթերաշրջան: Հիմա սցենարային աշխատանքներն ենք տանում»,- հայտնեց Գրիգորը ու հավելեց, որ նոր եթերաշրջանը եթերում կլինի ոչ թե գարնանային, այլ աշնանային եթերաշրջանում:
«Նկարահանումները կրկին մարզում պետք է անենք: «Արմենիա TV»-ն առաջարկել էր, որպեսզի այս շրջանում նկարահանենք նոր եթերաշրջանը, սակայն հասկացանք, որ երեխաների համար կարող է շատ բարդ լինել: Հիմա ձմեռ է, մեծ դերասանները, իհարկե, կարող էին դիմանալ եղանակային պայմաններին, բայց երեխաները հաստատ հիվանդանալու էին, նկարահանումումներից գնայինք հիվանդանոց: Որոշեցինք, որ ավելի լավ կլինի, եթե ամռանը շարունակենք նկարահանումները և եթերում լինենք հոկտեմբերից»,- ասաց Գրիգորը:
Սիթքոմի դերասանական կազմն ու կերպարները կպահպանվեն, սակայն ստեղծագործական թիմը մտածում է համալրումների մասին. «Ուզում ենք քասթինգ անել հետաքրքիր նոր կերպարներ գտնելու և պատմությունը համալրելու համար: Դեռ չգիտեմ՝ հստակ ինչ փոփոխություններ կանենք, քանի որ մենք էլ աշխատանքային ընթացքի մեջ ենք: Հստակ է այն, որ հաջորդ եթերաշրջանը 12-ի փոխարեն 24 մասից բաղկացած կլինի: Հեռուստադիտողները շատ էին բողոքում, որ եթերաշրջանը կարճ տևեց, որոշեցինք, որ հաջորդն ավելի երկար կտևի»:
Դերասանը նկատեց, որ այս տարին աշխատանքային առումով շատ հագեցած է լինելու: Հեռուստադիտողներն միայն այս աշխատանքը չէ, որ ներկայացնելու են, սակայն մյուս նախագծերի մասին կխոսի ավելի ուշ: