Ճապոնիան մտադիր է խաղաղության պայմանագիր կնքել Ռուսաստանի հետ. Ճապոնիայի վարչապետՄենք մտածում էինք` լավ է կանգնած մեռնել, քան ծնկած ապրել Ադրբեջանի կազմում․ «Համահայկական ճակատ» ՇարժումԹրամփը դիտարկում է Իրանի միջուկային օբյեկտներին խոշոր hարված hասցնելու հնարավորությունը. ABC NEWSՖուտբոլիստները պայքարում էին մեկը մյուսի համար. «Նոա»-ի գլխավոր մարզիչ Մեր ուժերը պետք է համադրենք գաղափարակից այլ կառույցների հետ և լինենք միասնական․ Ավետիք ՉալաբյանԱմեն ջանք գործադրելու ենք մեր ժողովրդի՝ Արցախ վերադառնալու և ինքնորոշման անքակտելի իրավունքները լիարժեքորեն իրացնելու համար. Արցախի ԱԺ Փետրվարի 25-ին Նարեկ Կարապետյանը երիտասարդների հետ հանդիպում կունենա. «Ուժեղ Հայաստան» Զինվորական ծառայությունը դարձնելու ենք գրավիչ և պատվաբեր․ Ավետիք ՔերոբյանՊատվիրե՛ք IDBank-ի Arca Classic քարտ և օգտվե՛ք մինչև 2% հետվճարի հնարավորությունից IDBank-ն ամփոփեց IDsalary-ի շրջանակում անցկացվող խաղարկությունը․ 55 հաջողակները ստացան իրենց նվերները Թրամփը ծաղրել է Փաշինյանին ու Ալիևին Հայաստանում ընդդիմադիր լինելը վտանգավոր է կյանքի և առողջության համար Իշխանության մաս կազմելուն պես մեկնարկելու ենք թոշակների 50% բարձրացման գործընթացը․ Հրայր ԿամենդատյանՓաշինյանի իշխանությունը իրական քայլ չի արել հայ գերիներին վերադարձնելու համար․ Արեգ ՍավգուլյանՊոպուլիզմով ընտրություն չեն հաղթում՝ հանրությանը պետք են իրագործելի լուծումներ․ Նաիրի Սարգսյան Բա, Բայդենի խորուրդը ի՞նչ եղավ. Մհեր ԱվետիսյանԹե բա՝ «դեռևս անհայտ պայմաններում Հայաստան են ժամանել ադրբեջանցիներ». Էդմոն ՄարուքյանՓետրվարի 19-ին Կապանի «Սյունիք» ֆուտբոլային ակումբը հուշագիր-համաձայնագիր կնքեց մարզի խոշոր ձեռնարկություններից մեկի՝ «Աժդանակ» ՍՊԸ-ի հետՓաշինյանին միացած տիրադավների շարքերը պակասում են Ռուսաստանում հեշտացնում են բնակարաններում արև ային մարտկոցների տեղադրումը
«Տղաներ եւ սիրելի աղջիկներ, էսօր կաք, վաղը չկաք, ձեզ նորմալ պահեք». Մարուքյան
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը սկսել է միակողմանի սանկցիաներ կիրառել ընդդիմադիր պատգամավորների նկատմամբ, բայց երբ իշխող խմբակցության մեջ կան պատգամավորներ, որոնք էյֆորիայից լկտիանում են եւ մեզ համեմատում են ձիու հետ, կամ ասում են՝ աղբը քչփորողներ, բայց ԱԺ նախագահը նրանց նկատմամբ սանկցիաներ չի կիրառում: Այս մասին այսօր՝ հունվարի 22-ին, ԱԺ-ում ճեպազրույցում նշեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:
«Ես 7 տարվա պատգամավոր եմ. էլ սեղաններին խփել ենք, էլ տեղից գոռացել ենք, էլ միջամտել ենք, էլ թույլ չենք տվել, որ մեկը մյուսի տեղը չքվեարկի, ըստ էության, նիստը խանգարելով, բայց այդ սանկցիաներից որեւէ մեկը մեր նկատմամբ չի կիրառվել: Ուզում եմ սթափության կոչ անել՝ տղաներ եւ սիրելի աղջիկներ, գլուխներդ մի կորցրեք, էսօր կաք, վաղը չկաք: Ձեզ նորմալ պահեք: Ձեր ունեցած վստահությունը բացարձակ չի եւ դա չի նշանակում, որ կարող եք ձեր չափը չճանաչեք»,-ընդգծեց ԼՀԿ ղեկավարը:
«Մեր բոլոր գործընկերենը՝ տեղական, թե միջազգային, որոնք աջակցում են խորհրդարանի կարողությունների զարգացմանը, բոլորը պետք է տեղեկացված լինեն, որ այստեղ մարդիկ կան, որ գլուխները կորցրել են: Անգլուխ ձիավորի նման գնում են, չգիտեն՝ ուր են գնում: Այդ մարդկանց պետք է բերել, նստացնել իրենց տեղերը: Այս ամենի պատասխանատվությունը կրում է վարչապետը եւ նա եւս կզգա այդ ամենի քաղաքական հետեւանքները»,-ասաց Մարուքյանը: