Ճապոնիան մտադիր է խաղաղության պայմանագիր կնքել Ռուսաստանի հետ. Ճապոնիայի վարչապետՄենք մտածում էինք` լավ է կանգնած մեռնել, քան ծնկած ապրել Ադրբեջանի կազմում․ «Համահայկական ճակատ» ՇարժումԹրամփը դիտարկում է Իրանի միջուկային օբյեկտներին խոշոր hարված hասցնելու հնարավորությունը. ABC NEWSՖուտբոլիստները պայքարում էին մեկը մյուսի համար. «Նոա»-ի գլխավոր մարզիչ Մեր ուժերը պետք է համադրենք գաղափարակից այլ կառույցների հետ և լինենք միասնական․ Ավետիք ՉալաբյանԱմեն ջանք գործադրելու ենք մեր ժողովրդի՝ Արցախ վերադառնալու և ինքնորոշման անքակտելի իրավունքները լիարժեքորեն իրացնելու համար. Արցախի ԱԺ Փետրվարի 25-ին Նարեկ Կարապետյանը երիտասարդների հետ հանդիպում կունենա. «Ուժեղ Հայաստան» Զինվորական ծառայությունը դարձնելու ենք գրավիչ և պատվաբեր․ Ավետիք ՔերոբյանՊատվիրե՛ք IDBank-ի Arca Classic քարտ և օգտվե՛ք մինչև 2% հետվճարի հնարավորությունից IDBank-ն ամփոփեց IDsalary-ի շրջանակում անցկացվող խաղարկությունը․ 55 հաջողակները ստացան իրենց նվերները Թրամփը ծաղրել է Փաշինյանին ու Ալիևին Հայաստանում ընդդիմադիր լինելը վտանգավոր է կյանքի և առողջության համար Իշխանության մաս կազմելուն պես մեկնարկելու ենք թոշակների 50% բարձրացման գործընթացը․ Հրայր ԿամենդատյանՓաշինյանի իշխանությունը իրական քայլ չի արել հայ գերիներին վերադարձնելու համար․ Արեգ ՍավգուլյանՊոպուլիզմով ընտրություն չեն հաղթում՝ հանրությանը պետք են իրագործելի լուծումներ․ Նաիրի Սարգսյան Բա, Բայդենի խորուրդը ի՞նչ եղավ. Մհեր ԱվետիսյանԹե բա՝ «դեռևս անհայտ պայմաններում Հայաստան են ժամանել ադրբեջանցիներ». Էդմոն ՄարուքյանՓետրվարի 19-ին Կապանի «Սյունիք» ֆուտբոլային ակումբը հուշագիր-համաձայնագիր կնքեց մարզի խոշոր ձեռնարկություններից մեկի՝ «Աժդանակ» ՍՊԸ-ի հետՓաշինյանին միացած տիրադավների շարքերը պակասում են Ռուսաստանում հեշտացնում են բնակարաններում արև ային մարտկոցների տեղադրումը
Հարցը հետևյալն էր՝ արդյո՞ք նոր Կառավարությունը գյուղացիների հաշվին հարստացածներին պատասխանատվության դաշտ բերելու է, թե՞ ոչ,Պատասխանը՝ անհասկանալի
Shake Isayan-ը գրում է
Հարցը հետևյալն էր՝ արդյո՞ք նոր Կառավարությունը գյուղացիների հաշվին հարստացածներին պատասխանատվության դաշտ բերելու է, թե՞ ոչ,
Պատասխանը՝ անհասկանալի
Այսօր խորհրդարանական հարցուպատասխանի ընթացքում հարց ուղղեցի Կառավարությանը՝ մի քանի տարի առաջ Հայաստանի Հանրապետությանը միջազգային դոնորների կողմից տրամադրված գյուղատնտեսական աջակցության 600 միլիոն դոլար վարկի մասին: Սույն վարկի տոկոսադրույքը պետության համար կազմել է 0.5, 0.75 և 1 տոկոս:
Կենտրոնական բանկը սահմանել է որոշակի նորմատիվներ՝ սեփական տոսկոդրույքն ամրագրելով, և բաշխել է կոմեցիոն բանկերի միջև, որոնք էլ իրենց հերթին ավելացրել են իրենց անվանական և փաստացի տոկոսադրույքները:
Արդյունքում շարքային գյուղացին «արտոնյալ» գյուղվարկը ստացել է փաստացի 22, 24, 26 տոկոսադրույքով:
Շատ գյուղացիական տնտեսություններ այդ տարիներին սնանկացան՝ ամբողջ սեփականությունը թողնելով բանկերին:
Չեմ կարծում, որ ով-ով, բայց փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը տեղյակ չէ միջազգային բանկերից չնչին տոկոսներով ստացված և գյուղացիներին մինչև 26 տոկոսով տրամադրված գյուղվարկերի էպոպեայից:
Խոստանում ենք այս հարցում լինել հետևողական: