Ճապոնիան մտադիր է խաղաղության պայմանագիր կնքել Ռուսաստանի հետ. Ճապոնիայի վարչապետՄենք մտածում էինք` լավ է կանգնած մեռնել, քան ծնկած ապրել Ադրբեջանի կազմում․ «Համահայկական ճակատ» ՇարժումԹրամփը դիտարկում է Իրանի միջուկային օբյեկտներին խոշոր hարված hասցնելու հնարավորությունը. ABC NEWSՖուտբոլիստները պայքարում էին մեկը մյուսի համար. «Նոա»-ի գլխավոր մարզիչ Մեր ուժերը պետք է համադրենք գաղափարակից այլ կառույցների հետ և լինենք միասնական․ Ավետիք ՉալաբյանԱմեն ջանք գործադրելու ենք մեր ժողովրդի՝ Արցախ վերադառնալու և ինքնորոշման անքակտելի իրավունքները լիարժեքորեն իրացնելու համար. Արցախի ԱԺ Փետրվարի 25-ին Նարեկ Կարապետյանը երիտասարդների հետ հանդիպում կունենա. «Ուժեղ Հայաստան» Զինվորական ծառայությունը դարձնելու ենք գրավիչ և պատվաբեր․ Ավետիք ՔերոբյանՊատվիրե՛ք IDBank-ի Arca Classic քարտ և օգտվե՛ք մինչև 2% հետվճարի հնարավորությունից IDBank-ն ամփոփեց IDsalary-ի շրջանակում անցկացվող խաղարկությունը․ 55 հաջողակները ստացան իրենց նվերները Թրամփը ծաղրել է Փաշինյանին ու Ալիևին Հայաստանում ընդդիմադիր լինելը վտանգավոր է կյանքի և առողջության համար Իշխանության մաս կազմելուն պես մեկնարկելու ենք թոշակների 50% բարձրացման գործընթացը․ Հրայր ԿամենդատյանՓաշինյանի իշխանությունը իրական քայլ չի արել հայ գերիներին վերադարձնելու համար․ Արեգ ՍավգուլյանՊոպուլիզմով ընտրություն չեն հաղթում՝ հանրությանը պետք են իրագործելի լուծումներ․ Նաիրի Սարգսյան Բա, Բայդենի խորուրդը ի՞նչ եղավ. Մհեր ԱվետիսյանԹե բա՝ «դեռևս անհայտ պայմաններում Հայաստան են ժամանել ադրբեջանցիներ». Էդմոն ՄարուքյանՓետրվարի 19-ին Կապանի «Սյունիք» ֆուտբոլային ակումբը հուշագիր-համաձայնագիր կնքեց մարզի խոշոր ձեռնարկություններից մեկի՝ «Աժդանակ» ՍՊԸ-ի հետՓաշինյանին միացած տիրադավների շարքերը պակասում են Ռուսաստանում հեշտացնում են բնակարաններում արև ային մարտկոցների տեղադրումը
ԲՀԿ-ի դիրքորոշումը հստակ տարբերվում է մյուս ուժերի՝ հանրաքվեի պրոցեսին չմասնակցելու դիրքորոշումից
Գարիկ Գասպարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Սահմանադրական փոփոխությունների իրավական ասպեկտից խոցելիությունը բոլորին էլ հայտնի է, դրա մասին անգամ միջազգային հանրությունն է արձանագրել: Այս մասին սակայն հայտարարել էր նաև ԱԺ ԲՀԿ խմբակցությունը հենց այս նախագծի խորհրդարանական լսումների ժամանակ, անգամ առաջարկով էին հանդես եկել, քննարկումներ կազմակերպել և պրոցեսի օրենսդրական բացերն ու խախտված դրույթները վերանայելու և նոր ընթացակարգ մշակելու կապակցությամբ: Սակայն ԱԺ մեծամասնությունն անպատասխան թողեց այդ առաջարկը, ինչին էլ տրամաբանորեն հաջորդեց ԲՀԿ դիրքորոշումը, այն է չմասնակցել հակաիրավական պրոցեսի: Մեծ հաշվով սա հների և նորերիր պայքեր էր կարծես թե, որին ԲՀԿ-ն չցանկացավ մասնակցություն ունենալ, ինչը կրկին անգամ պետք է նշենք, որ խոհեմ էր, ԲՀԿ-ն այդտեղ չուներ շահագրգռվածություն: Մյուս կողմից բոլոր այն «աբիժնիկ» շրջնակաները, ովքեր ԲՀԿ-ի դիրքորոշումը փորձում են ասոցացնել հների (ՀՀԿ,ՀՅԴ և այլն) դիրքորոշման հետ՝ հանրաքվեին չմասնակցելու տեսանկյունից, շտապեմ հիասթափեցնել, ԲՀԿ դիրքորոշումն արմատապես տարբերվում է նրանց դիրքորոշումից, քանի որ կա դրա հիմնավոր բացատրությունները: Եթե որոշ ուժեր, զուտ ինքնանպատակ կամ անձնական ամբիցիաներից ելնելով էին չմասնակցության որոշում կայացրել, ապա ԲՀԿ-ականները հստակ հայտարարել էին, որ իրենց առաջարկը՝ իրավական բացերը կարգավորելու, անարձագանք թողնելուց հետո, այլ բան չի մնում քաղաքակն որոշման տեսանկյունից, քան չմասնակցել այդ թերի իրավական հիմք ունեցող պրոցեսին: Այսքանով վերջակետ է դրվում բոլոր այն շահարկումներին, որոնց միջոցով փորձ է արվում ԲՀԿ-ին ասոցացնել հների հետ, ուղղակի որոշ շրջանակներ քաղաքական խոսք ասելու անկարողությունից անցել են ակնհայտ սադրանքների և զրպարտանքների, ոչինչ դա ԲՀԿ-ի վրա չի կարող վատով անդրադառնալ, որովհետև իրենց հորինած սցենարին, իրենցից ու իրենց ֆեյքերից բացի, ովքեր հակաքարոզ են իրականացնում համացանցում, ուրիշ ոչ ոք չի հավատում: