Շաքարի ու ալյուրի ծավալն այնքան շատ է, որ կբավականացնի ավելի քան մեկ տարի. Խուճապի կարիք չկա. ՏՄՊՊՀ նախագահ
Կորոնավիրուսով վարակման դեպք արձանագրվելուց հետո մարդիկ մեծ քանակությամբ գնել են ախտահանիչ նյութեր, եւ այդ առումով երեկ խնդիր էր առաջացել, բայց այսօր արդեն խնդիրը վերացել է: Այս մասին այսօր՝ մարտի 2-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ Գեւորգյանը:
«Երեկ ալկոգելը կամ մյուս միջոցները պակասում էին, բայց իրավիճակն այսօր արդեն բոլորովին այլ է, դեղատներում կան ախտահանող միջոցներ: Ավելին, ՀՀ-ում կա արտադրող «Արսանիտ» ընկերությունը, որը հիմա վերազինում է իր սարքավորումները եւ առաջիկա երկու օրվա ընթացքում կկարողանան մտցնել տեղական շուկա: Նաեւ «Էկոֆարմ»-ի կողմից «Միստր G» ախտահանիչ նյութերի տեղական արտադրությունը ունենք: Այս շուկայում եւս որեւէ մեկը գին չի բարձրացրել»,-ասաց գեղամ Գեւորգյանը:
Նա նաեւ անդրադարձավ նրան, որ որոշ խանութներից մարդիկ խուճապահար գնումներ են արել. «Դրա անհրաժեշտությունը չկա: Օրինակ, շաքարի ծավալն այնքան շատ է, որ կբավականացնի ավելի քան մեկ տարի, նաեւ պահեստավորած կան: Նույնը ալյուրի մասին կարող ենք ասել: Նման ծավալի անտեղի գնումների կարիքը չկա»,-հավաստիացրեց ՏՄՊՊՀ նախագահը: