Կաթողիկոս հանելու և նոր կաթողիկոս նշանակելու իրավունք ունի՞ ՓաշինյանըՄիջազգային փաստաբան Ռոբերտ Ամստերդամի հայտարարությունը Մասնակցելու ենք ընտրություններին, որ ժողովուրդը իրական այլընտրանք ունենա․ Ավետիք ՉալաբյանԱրարատԲանկն արժանացել է Mastercard-ի «Excellence in Strategic Marketing մրցանակին Ակցիա դատախազության դիմաց՝ ի պաշտպանություն ԿաթողիկոսիՉկա որևէ իրավական պետություն, որտեղ քրեական գործ հարուցվի հաղթանակած գեներալի կամ հոգևոր առաջնորդի նկատմամբ.«Համահայկական ճակատ» շարժման անդամ Ի՞նչ կասեք Փաշինյանին, եթե ձեր դիմաց դուրս գաՈւմ վարչապետը ասում է «ֆաս», բոլորը գնում են այդ ուղղությամբ․ Նաիրա ԳևորգյանՄենք միանշանակ հաղթելու ենք ընտրություններում․ «Ուժեղ Հայաստան»Կարևոր է ունենալ որակյալ մեծամասնություն. մեր ուժը նաև ներքին անկեղծության և մաքրության մեջ է. Դավիթ ՂազինյանԻ տարբերություն հայաստանյան պաշտոնյաների և իրենց երեխաների` Սարգիս Կարապետյանը շրջում է Երևանում առանց թիկնապահների․ Ալեքսանյան ՔՊ ներքին ընտրության արդյունքները շոկի են մատնել խմբակցության պատգամավորներին Սենց բան չեմ տեսել, որ իշխանությունը հայտարարի, թե «3մլն մարդու գրպան են մտել», բայց 7 ամսից ավելի որևէ քրգործ չհարուցվի. գնալու են ՀԷՑ-ը գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Ղազինյան Թոշակառուներին ստիպում են գնալ առևտրային տարածքներ և հետվճար «վաստակել»․ Հրայր Կամենդատյան Ալիևի պատասխանը Վենսին. Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտեցին Գործող իշխանությունները մտադիր են ընտրություններից հետո բարձրացնել էլեկտրաէներգիայի սակագինը․ «Ուժեղ Հայաստան» Կարգավորող մարմինը նույնիսկ տեղյակ չէր, թե քանի բաժանորդ է հոսանքազրկված եղել Էրեբունու դեպքերի ժամանակ. ՂազինյանԻնքնավար արևային կայանների տեղադրման համակարգը կրկնակի թանկանալու է. Դավիթ ՂազինյանԱսում էին՝ Սամվել Կարապետյանը 5 օր չի դիմանա կալանավայրում, 5 ամսից ավել դիմացավ, վարկանիշը աճում է ՀԷՑ-ը խլվել է եւ գործընթացը քաղաքական է. Դավիթ Ղազինյան
Ադրբեջանում հերքում են կորոնավիրուսի պատճառով աղջկա մահվան մասին լուրը
Վերջին օրերին որոշ ԶԼՄ-ներում եւ սոցիալական ցանցերում մարդկանց կողմից, որոնք ցանկանում են մեր երկրում անհանգստություն առաջացնող արհեստական խուճապ առաջացնել հասարակության մեջ, ձայնագրություն է տարածվել այն մասին, որ, իբր, Երրորդ կլինիկական հիվանդանոցում կորոնավիրուսով վարակված քաղաքացի է մահացել: Այս մասին ասվում է Ադրբեջանի նախարարների կաբինետին կից ստեղծված օպերատիվ շտաբի եւ գլխավոր դատախազության համատեղ հայտարարության մեջ, փոխանցում է haqqin.az-ը:
Նշվել է նաեւ, որ այս թեմայի վերաբերյալ կեղծ տեղեկություններ են տարածվում, այդ թվում` ԶԼՄ-ների կողմից լուսանկարների եւ նյութերի վերնագրերի օգտագործմամբ, որոնք արհեստական խուճապ են ստեղծում: Տեղեկատվությունը, որն օգտագործվում է կեղծ հասարակական կարծիքը ձեւավորելու համար, հերքվում է, քանի որ այն չի արտացոլում ճշմարտությունը:
Այդպես, Բաքվի բնակչուհի, 1994 թվականին ծնված Նազակետ Ռամազանովայի` թոքաբորբից մահվան փաստի կապակցությամբ, որը տեղի է ունեցել փետրվարի 29-ին երրորդ կլինիկական հիվանդանոցում, ոստիկանությունը եւ դատախազները դատաբժշկական փորձագետի մասնակցությամբ ուսումնասիրել են դեպքի վայրը եւ մահացածի դին: Մահվան պատճառները պարզելու համար դատաբժշկական փորձաքննություն էր նշանակվել: Մահացածից վերցված նմուշներում վարակիչ հիվանդություններ չեն հայտնաբերվել:
Խստագույն միջոցներ կձեռնարկվեն լրատվամիջոցների եւ սոցիալական ցանցերի այն օգտատերերի նկատմամբ, որոնք հասարակության մեջ սխալ կարծիք ձեւավորելու նպատակով կանխամտածված կերպով ոչ ճշգրիտ տեղեկատվություն են տարածել, խոստանում են Ադրբեջանի Գլխավոր դատախազությունում: