Մենք միանշանակ հաղթելու ենք ընտրություններում․ «Ուժեղ Հայաստան»Կարևոր է ունենալ որակյալ մեծամասնություն. մեր ուժը նաև ներքին անկեղծության և մաքրության մեջ է. Դավիթ ՂազինյանԻ տարբերություն հայաստանյան պաշտոնյաների և իրենց երեխաների` Սարգիս Կարապետյանը շրջում է Երևանում առանց թիկնապահների․ Ալեքսանյան ՔՊ ներքին ընտրության արդյունքները շոկի են մատնել խմբակցության պատգամավորներին Սենց բան չեմ տեսել, որ իշխանությունը հայտարարի, թե «3մլն մարդու գրպան են մտել», բայց 7 ամսից ավելի որևէ քրգործ չհարուցվի. գնալու են ՀԷՑ-ը գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Ղազինյան Թոշակառուներին ստիպում են գնալ առևտրային տարածքներ և հետվճար «վաստակել»․ Հրայր Կամենդատյան Ալիևի պատասխանը Վենսին. Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտեցին Գործող իշխանությունները մտադիր են ընտրություններից հետո բարձրացնել էլեկտրաէներգիայի սակագինը․ «Ուժեղ Հայաստան» Կարգավորող մարմինը նույնիսկ տեղյակ չէր, թե քանի բաժանորդ է հոսանքազրկված եղել Էրեբունու դեպքերի ժամանակ. ՂազինյանԻնքնավար արևային կայանների տեղադրման համակարգը կրկնակի թանկանալու է. Դավիթ ՂազինյանԱսում էին՝ Սամվել Կարապետյանը 5 օր չի դիմանա կալանավայրում, 5 ամսից ավել դիմացավ, վարկանիշը աճում է ՀԷՑ-ը խլվել է եւ գործընթացը քաղաքական է. Դավիթ Ղազինյան ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարաված. Արեգնազ ՄանուկյանՀԷՑ-ի կողմից հայցեր են գնացել ՏԿԵՆ-ի դեմ, բայց կառավարիչը հետ է վերցրել դրանք. Դրա իրավունքը չունի. Դավիթ ՂազինյանՀԷՑ-ում երկիշխանություն է, ինչպես «սքեչում» է ասվում՝ մենք ամեն ինչ գիտենք. Դավիթ Ղազինյան Ոչ մի պետություն դեռևս չունի կառուցված մոդուլային ԱԷԿ, որ տեսնես՝ ինչպես է այն աշխատում․ Ղազինյան Հայաստանի մարզերի խոշոր հարկատուները․ Սյունիքի մարզի խոշոր հարկատուն ԶՊՄԿ-ն է Մոդուլային ատոմակայանով էլեկտրաէներգիայի ինքնարժեքը լինելու է 60-80 դրամ, սա շատ թանկ է․ Դավիթ ՂազինյանԳնալու են գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Կարապետյանի ռեյտինգի հետևանքով սրվում է իշխանության վարքը. Դավիթ Ղազինյան ՀԾԿՀ նախագահն ընդունեց, որ ՀԷՑ-ի վերցրած վարկերի տոկոսները վճարում է սեփականատերը՝ հիմնավորելով, որ ՀԷՑ-ը խլվել է. Դավիթ Ղազինյան
Հայաստանը ՀԲ-ում իր դիրքը պահելու համար 5 տարում 5,4 մլն դոլար կվճարի
Կառավարությունն իր այսօրվա՝ ապրիլի 11-ի նիստում, հավանություն տվեց Վերակառուցման եւ զարգացման միջազգային բանկի 2018 թվականի ընդհանուր եւ ընտրողական կապիտալի ավելացման շրջանակներում Հայաստանի լրացուցիչ բաժանորդագրությանը:
Կառավարությունը ֆինանսների նախարարին լիազորեց ՀՀ անունից հանդես գալ որպես լիազորված պաշտոնատար անձ՝ստորագրել Վերակառուցման եւ զարգացման միջազգային բանկի 2018 թվականի Ընդհանուր եւ Ընտրողական կապիտալի ավելացման շրջանակներում Հայաստանի Հանրապետության լրացուցիչ բաժանորդագրության փաստաթղթերը:
Հարցը ներկայացրեց ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը՝ նշելով, որ այդ լրացուցիչ բաժանորդագրության համար պահանջված 5,4 մլն դոլարի համարժեք գումարը հավասարաչափ կբաշխվի 2021, 2022 եւ 2023 թվականների ՀՀ պետական բյուջեների միջեւ, իսկ վճարումները կկատարվեն կանխիկ:
«Այսօր մեր 6,8 մլրդ դոլարի պարտքի մեջ 1,8 մլրդ դոլարը Համաշխարհային բանկին ունեցած պարտքն է: Անցած տարի ՀԲ խորհրդի կողմից որոշում է կայացվել լրացուցիչ բաժնեմասերի թողարկման, եւ որպեսզի Հայաստանը պահպանի իր դիրքը ՀԲ-ում, նույնպես կարիք ունի լրացուցիչ բաժնեմասերին բաժանորդագրվելու:
Մեր մասնակցությունն ընդամենը 0,7 տոկոս է կամ 1642 բաժնեմաս ունենք: Մեր 0,7 տոկոսը պահպանելու համար անհրաժեշտ է ձեռք բերել լրացուցիչ 360 բաժնեմաս, որոցից յուրաքանչյուրի արժեքը մոտ 120 հազար դոլար է»,-ասաց ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը՝ հավելելով, որ 5 տարվա ընթացքում Հայաստանը պետք է կանխիկ վճարում անի 5,4 մլն դոլարի չափով: