Նյու Յորքի բնակչության գրեթե 20%-ի մոտ հայտնաբերվել են կորոնավիրուսի հակամարմիններ. Cuomo
Նյու Յորքի բնակչության 19.9% ​​-ի մոտ հայտնաբերվել են կորոնավիրուսի հակամարմիններ, ասել է Նյու Յորքի նահանգապետ Էնդրյու Կուոմոն՝ վկայակոչելով թեստային տվյալները: Նյու Յորքը գտնվում է Կորոնավիրուսային համաճարակի կենտրոնում: Ընդհանուր առմամբ՝ քաղաքում, ըստ իշխանությունների, հայտնաբերվել է կորոնավիրուսով վարակվածության 164 505 դեպք, հոսպիտալացվել է 42 417 մարդ, մահացել է 13 հազար մարդ: Քաղաքային իշխանությունների կայքի համաձայն՝ ևս 5 231 մահ է գրանցվել, որոնք, ենթադրաբար, կորոնավիրուսի պատճառով են, բայց դա չի հաստատվում թեստերով: Քաղաքի բնակչությունը կազմում է մոտ 8,6 միլիոն մարդ:
Ամբողջ նահանգում բնակչությունը թեստ է հանձնել հակամարմինների համար: Ընդհանուր առմամբ՝ այս պահին փորձարկվել է 15 հազար մարդ: Այսպիսով, ինչպես նշել է նահանգապետը, ուսումնասիրությունը ցույց է տվել, որ պետության բնակչության 12.3% -ը հակամարմիններ ունի COVID-19- ի վրա (կատարված 15 հազար փորձությունների հիման վրա): Cuomo- ի տրամադրած տվյալների համաձայն՝ հակամարմիններ հայտնաբերվել են Նյու Յորքի բնակչության19.9% ​​-ի մոտ: Բոլոր տվյալները նախնական են և միջինացված: