Տիմոշենկոն գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում
Բատկիվշչինա " կուսակցության առաջնորդ Յուլյա Տիմոշենկոն, ով ավելի վաղ վարակվել էր կորոնավիրուսով, գտնվում է կրիտիկական վիճակում։ Այդ մասին ուկրաինական հեռուստաալիքներից մեկի եթերում հայտնել է նրա կուսակից, պատգամավոր Վադիմ Իվչենկոն։ Երևանում գազի պայթյունից շենքի փլուզման հետևանքով 2 մարդ հոսպիտալացվել է, մեկի վիճակը ծայրահեղ ծանր էԸնդ որում, նա ճշտել է, որ Տիշենկոն միացված չէ արհեստական շնչառության ապարատին (նման լուրեր են հայտնվել ուկրաինական մամուլում նախօրեին): «Այն, որ այն միացված է սարքին, դա սուտ է: Յուլյա Տիմոշենկոն կրիտիկական վիճակում է։ Նա բարձր ջերմություն ունի, նա ընդունում է համապատասխան բոլոր միջոցները թոքերի օդափոխության համար, բայց դա արհեստական շնչառության ապարատը չէ, դրանք համապատասխան այլ հարմարանքներ են, որոնք պետք է կիրառել արձանագրությանը համապատասխան»,- հայտարարել է Իվչենկոն: Հիշեցնենք, որ քաղաքական գործչի հետ միասին կորոնավիրուսի վարակվել է նաեւ նրա դուստրը՝ Եվգենիան եւ փեսան՝ Արթուր Չեչետկինը։