Ում վարչապետը ասում է «ֆաս», բոլորը գնում են այդ ուղղությամբ․ Նաիրա ԳևորգյանՄենք միանշանակ հաղթելու ենք ընտրություններում․ «Ուժեղ Հայաստան»Կարևոր է ունենալ որակյալ մեծամասնություն. մեր ուժը նաև ներքին անկեղծության և մաքրության մեջ է. Դավիթ ՂազինյանԻ տարբերություն հայաստանյան պաշտոնյաների և իրենց երեխաների` Սարգիս Կարապետյանը շրջում է Երևանում առանց թիկնապահների․ Ալեքսանյան ՔՊ ներքին ընտրության արդյունքները շոկի են մատնել խմբակցության պատգամավորներին Սենց բան չեմ տեսել, որ իշխանությունը հայտարարի, թե «3մլն մարդու գրպան են մտել», բայց 7 ամսից ավելի որևէ քրգործ չհարուցվի. գնալու են ՀԷՑ-ը գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Ղազինյան Թոշակառուներին ստիպում են գնալ առևտրային տարածքներ և հետվճար «վաստակել»․ Հրայր Կամենդատյան Ալիևի պատասխանը Վենսին. Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտեցին Գործող իշխանությունները մտադիր են ընտրություններից հետո բարձրացնել էլեկտրաէներգիայի սակագինը․ «Ուժեղ Հայաստան» Կարգավորող մարմինը նույնիսկ տեղյակ չէր, թե քանի բաժանորդ է հոսանքազրկված եղել Էրեբունու դեպքերի ժամանակ. ՂազինյանԻնքնավար արևային կայանների տեղադրման համակարգը կրկնակի թանկանալու է. Դավիթ ՂազինյանԱսում էին՝ Սամվել Կարապետյանը 5 օր չի դիմանա կալանավայրում, 5 ամսից ավել դիմացավ, վարկանիշը աճում է ՀԷՑ-ը խլվել է եւ գործընթացը քաղաքական է. Դավիթ Ղազինյան ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարաված. Արեգնազ ՄանուկյանՀԷՑ-ի կողմից հայցեր են գնացել ՏԿԵՆ-ի դեմ, բայց կառավարիչը հետ է վերցրել դրանք. Դրա իրավունքը չունի. Դավիթ ՂազինյանՀԷՑ-ում երկիշխանություն է, ինչպես «սքեչում» է ասվում՝ մենք ամեն ինչ գիտենք. Դավիթ Ղազինյան Ոչ մի պետություն դեռևս չունի կառուցված մոդուլային ԱԷԿ, որ տեսնես՝ ինչպես է այն աշխատում․ Ղազինյան Հայաստանի մարզերի խոշոր հարկատուները․ Սյունիքի մարզի խոշոր հարկատուն ԶՊՄԿ-ն է Մոդուլային ատոմակայանով էլեկտրաէներգիայի ինքնարժեքը լինելու է 60-80 դրամ, սա շատ թանկ է․ Դավիթ ՂազինյանԳնալու են գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Կարապետյանի ռեյտինգի հետևանքով սրվում է իշխանության վարքը. Դավիթ Ղազինյան
Այո՛, բաջանաղներ են, բայց պաշտոն ստանալու հարցում իրար չեն աջակցել
«Մինչև հունիսի 1-ը կներկայացվի համաձայնագիր, որտեղ կլինեն սահմանին գազի գնի ձևավորվող մեխանիզմները, այսինքն, հարցը հնարավորինս կհստակեցվի և կկայունացվի այս առումով, և այդ համաձայնագիրը կլինի առնվազն հնգամյա»,-այս մասին հայտարարեց էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարի պաշտոնակատար, Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու Գարեգին Բաղրամյանը:
Նրա խոսքով` բանակցությունները երկարում են, որովհետև բավականին բարդ հաշվարկներ են ընթանում և փոխհամաձայնության որոշակի խնդիրներ կան: ԼՈւՐԵՐ.com-ի հարցին, թե արդյո՞ք Հայաստանն ունի շանսեր գազի գնի շուրջ բանակցություններում հօգուտ մեզ արդյունք գրանցելու համար, Բաղրամյանը պատասխանեց.
«Ես մի բան կարող եմ խոստանալ, որ եթե պատգամավորների քվեով ընտրվեմ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ, ապա ամեն ինչ պետք անեմ, որ գազի, ջրի, էլեկտրաէներգիայի սահմանված գներն արդարացված լինեն: Կարծում եմ, որ կարևորագույն հարցը պետք է լինի դա և մենք ունենանք սպառողների վստահություն, այն առումով, որ եթե սահմանված է մեծ գին, ապա այդ գինը արդարացված է և տնտեսապես հիմնավորված: Այլ հարց է, որ սպառողների որոշակի զանգվածի մոտ, գնի հետ կապված՝ կարող են դժգոհություններ լինել: Կարծում եմ, որ դրանք չպետք է կապվեն մասնագիտական կառույցի հաշվարկների հետ»,- ասաց Գարեգին Բաղրամյանը:
Մամուլում շրջանառվող լուրերին, թե իր ՀԾԿՀ նախագահության թեկնածությունը ռուսական կողմի հիմք ունի, Գարեգին Բաղրամյանն արձագանքեց. «Ենթադրում եմ՝ նկատի ունեն Սամվել Կարապետյանին: Ասեմ, որ նրան մոտիկից երբևէ չեմ տեսել: Կարեն Կարապետյանի հետ շփվել եմ մի քանի անգամ` քննարկումների տեսքով, երբ նա վարչապետ էր»,-ասաց Բաղրամյանը:
Անդրադառնալով վարկածներին, թե իր պաշտոնը պայմանավորված է ԱԱԾ պետ Արթուր Վանեցյանի հետ ունեցած խնամիական կապով, Բաղրամյանն ասաց. «Այո՛, ես և Արթուր Վանեցյանը բաջանաղներ ենք արդեն մոտ տասնչորս տարի: Վանեցյանը տասնութ տարուց ավել է՝ աշխատում է ԱԱԾ-ում, ես քսան տարի այս համակարգում եմ և չեմ կարծում, թե իմ պաշտոնում նշանակվելը կապ ունի: Արթուր Վանեցյանն ինձ չի աջակցել իմ պաշտոնը զբաղեցնելու հարցում, առավել ևս՝ ես` իրեն»,- եզրափակեց Գարեգին Բաղրամյանը: