Խաղաղապահների ուղղությամբ Բաքվի հարվածները կհանգեցնեն 3-4 օրում Ադրբեջանի բանակի ոչնչացման. ՌԴ ռազմական գիտությունների դոկտեր Կոնստանտին Սիվկովի աղմկահարույց հայտարարությունը
Ցանկացած ներխուժում Լեռնային Ղարաբաղի տարածք կամ հարված ռուս խաղաղապահների ուղղությամբ կնշանակի Ռուսաստանի դեմ պ ատերազմ եւ կհանգեցնի Ադրբեջանի բանակի ո չնչացման 3-4 օրում, ինչպես դա տեղի ունեցավ Վրաստանի դեպքում:
Այս մասին այսօր Մոսկվա-Երեւան տեսակամրջի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ հրթի ռահրետանային գիտությունների ակադեմիայի տեղեկատվական քաղաքականության գծով նախագահի տեղակալ, ռազմական գիտությունների դոկտեր Կոնստանտին Սիվկովը:
«Դա նշանակում է, որ Ռուսաստանի հետ դաշնակցային հարաբերություններ ունեցող Հայաստանի կամ Լեռնային Ղարաբաղի տարածք ներխուժումը բացառված է»,-ասել է նա:
Ցանկացած ներխուժում Լեռնային Ղարաբաղի տարածք կամ հարված ռուս խաղաղապահների ուղղությամբ՝
կնշանակի Ռուսաստանի դեմ պա տերազմ եւ կհանգեցնի Ադրբեջանի բանակի ոչնչա ցման 3-4 օրում, ինչպես դա տեղի ունեցավ Վրաստանի դեպքում: