Որոշումն ընդունվեց. ահա, թե ովքեր կստանան 300 000 դրամ աջակցություն պետությունից
ՀՀ Աշխատանքի և Սոցիալական հարցերի նախարարությունը հայտնեց, որ Աջակցություն կստանան նաև ռ ազմական գործողությունների հետևանքով վնասվածք կամ խեղում ստացած զինծառայողները․ նախագիծն այսօր հաստատվել է Կառավարության նիստում: Սոցիալական աջակցության շրջանակում յուրաքանչյուր զինծառայող կստանա ամսական 200,000 դրամ, որը կգումարվի Զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման հիմնադրամի կողմից վճարվող 100,000 դրամին։Այսպիսով, մինչ հիմնադրամի շահառու դառնալը և օրենքով սահմանված աջակցությունը ստանալը, զինծառայողը կստանա 300,000 դրամ՝ առավելագույնը 6 ամիս ժամկետով։ ՀՀ Աշխատանքի ևՍոցիալական հարցերի նախարարությունը հայտնեց, որ Աջակցություն կստանան նաև ռ ազմական գործողությունների հետևանքով վնասվածք կամ խեղում ստացած զինծառայողները․ նախագիծն այսօր հաստատվել է Կառավարության նիստում:Սոցիալական աջակցության շրջանակում յուրաքանչյուր զինծառայող կստանա ամսական 200,000 դրամ, որը կգումարվի Զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման հիմնադրամի կողմից վճարվող 100,000 դրամին։ Այսպիսով, մինչ հիմնադրամի շահառու դառնալը և օրենքով սահմանված աջակցությունը ստանալը, զինծառայողը կստանա 300,000 դրամ՝ առավելագույնը 6 ամիս ժամկետով։