Խոշոր ավտովթար Հայաստանում. Ով է եղել մեղավորը
Այսօր՝ հունվարի 29-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում: Ժամը 17:45-ի սահմաններում 26-ամյա Շանթ Աբրահամյանը իր վարած Hyundai Elantra մակնիշի 48 VM 048 համարանիշի ավտոմեքենայով Արմավիր-Երևան ավտոճանապարհի Մեծամոր քաղաքի վարչական տարածքում դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց և գլխիվայր հայտնվել ձորակում: Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ըստ նախնական տեղեկությունների, վթարի հետևանքով բարեբախտաբար, տուժածներ չկան:
Օպերատիվորեն դեպքի վայր են ժամանել ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 1-ին վաշտի 1-ին դասակի ծառայողները՝ վաշտի հրամանատար Գրիգոր Պողոսյանի, դասակի հրամանատար Մառլեն Սարգսյանի գլխավորությամբ: Տեղում հետաքննչական աշխատանքները ղեկավարում է նույն վաշտի ավագ հետաքննիչ Գևորգ Եղիազարյանը, ում կողմից փաստի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում:   Դեպքի վայրում Hyundai-ի վարորդը ճանապարհային ոստիկաններին հայտնեց, որ վթարի մեղավորը եղել է Mercedes C180 մակնիշի 24 PQ 444 համարանիշի ավտոմեքենան, որը վթարային իրավիճակ է ստեղծլ իր համար, ինչն էլ դարձել է վթարի պատճառ: ՃՈ ծառայողները պարզել են, որ Mercedes-ը վարել է 60-ամյա Սամվել Մուրադյանը: Գլխիվայր շրջված Hyundai Elantra-ն քաղաքացիները վերամբարձ կռունկով դարձի բերեցին և տեղափոխեցին անվտանգ վայր: