2 անգամ թալանել են Մանվել Գրիգորյանի անվտանգության պետի տունը․ հրկիզել նրան պատկանող բենզալցակայանն ու տան ուղղությամբ նետել մարտական նռնակ. shamshyan.com
Երկրապահ կամավորական միության նախկին նախագահ, գեներալ Մանվել Գրիգորյանի անվտանգության ծառայության պետ, օգնական Նահապետ Թումանյանի հարազատները տևական ժամանակ է չեն կարողանում ստանալ այն հարցի պատասխանը, թե ինչու Ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության և Ոստիկանության Արմավիրի բաժնի ծառայողները չեն կարողանում կամ չեն էլ ուզում բացահայտել Երասխահուն գյուղում տեղի ունեցած մի քանի հանցագործության դեպքեր։
Երեկ՝ փետրվարի 1-ին, ֆոտոլրագրող Գ․ Շամշյանի հետ զրույցում Ն․ Թումանյանի եղբայրն ասում էր․ «Երբ բռնեցին Մանվել Գրիգորյանին, փորձեցին հետապնդման ենթարկել նաև Նահապետին։ Սակայն ոչ մի փաստ չունենալով՝ տվյալ գործը դեռևս ավարտին չհասցրեցին։ Մանվելի ձերբակալությունից հետո թիրախում հայտնվեց նաև եղբայրս։ 2018թվ-ի հունիսին, հետո օգոստոսին, թալանեցին եղբորս տունը, դիմեցինք Արմավիրի ոստիկանություն։