Զոհված զինծառայողի ծնողներին իրենց որդու փոխարեն ուրիշ զինծառայողի դի են տվել, հետո ասել, որ պետք է դիակը հանձնել տիրոջը. «Հրապարակ»
Հարազատներին պատերազմմ կորցրած մարդիկ ոչ ﬕայն ծանր հարված են ստացել և սգի ﬔջ են, այլև հայտնվմ են ահասարսռ պատմթյնների ﬔջ։ Այս մասին գրմ է «Հրապարակը»: «Զոհված զինծառայողի ծնողներին իրենց որդ փոխարեն րիշ զինծառայողի դի են տվել, նրանք հղարկավորել են իրենց հարազատին, հետո պարզվել է, որ դիակների փնտրտքով զբաղվող անձինք շփոթել են։ Դեպքը տեղի է նեցել Արագածոտնի մարզի Բազմաղբյր համայնքմ։ Պատերազմմ զոհված զինծառայողի ծնողները նոյեմբերին հղարկավորել են իրենց որդ դին, սակայն 3 օր առաջ զանգ են ստացել, և իրենց ասել են, որ թյրիմացթյն է տեղի նեցել՝ այլ անձի են հղարկավորել, գերեզմանմ իրենց որդին չէ, պետք է արտաշիրմմ անել և դիակը հանձնել տիրոջը։ Տեղեկթյնը ճշտել համար կապվեցինք Բազմաղբյր համայնքի ղեկավար Խոսրով Հարթյնյանի հետ, նա հաստատեց տեղեկթյնը․ «Առանց ԴՆԹ անալիզի են բերել դիակը, նկարը տեսել են, շատ նման են իրար եղել, հիմա հարազատները իրենց որդ դիակն են փնտրմ, հաստատ սխալ դիակ են բերել։ Ծնողներն էլ խոսել են դիակի տիրոջ հետ, հասկացել են ﬕմյանց, հիմա պետք է իրենց որդ դիակը գտնեն, որպեսզի բերեն, արտաշիրիմմ անեն»,- ասաց համայնքապետը»,-գրմ է լրատվաﬕջոցը: