Լավ լուր. Զինվոր Է գտնվել. մանրամասներ
Լրագրող Ամալյա Պապյանը տեղեկացնում է իր ֆեյսբուքյան էջում․ Աբրահամյան Արշակ Արարատի ծնված 2002թ․ չի զոհվել․Կարդացեք նաև՝«Պատերազմ եք գնում» երգը դիպուկահար Արթուր Ղուկասյանի ամենասիրելի երգն է. յուրաքանչյուր բառը պարտավորեցնող է ու իր սրտից բխող: Արթուրը մոտ մեկ տարի է` ծառայում է Հայաստանի հյուսիսային հատվածում տեղակայված զորամասերից մեկում: Ասում է` ծառայությունը լավ է անցնում: Նա պարտադիր զինվորական ծառայությունը կարևորում է յուրաքանչյուր տղայի կյանքում: Սեփական փորձով է ասում` մտածելակերպի հղկման ու կյանքում ճիշտ կողմնորոշվելու հատկություն է տալիս:Հանգստի ժամին Արթուրն ընթերցանությամբ է զբաղվում, ժամանակ է գտնում նաև երգ ու պարի համար՝ երբեմն մասնակցում է զորամասերի միջև անցկացվող մրցույթներին:Մեզ է միանում մեկ այլ զինծառայող` շարքային Արթուր Մելիքմուշտամբարյանը: Նա ծառայում է 20 ամիս՝ հաշվարկի հրամանատար է: Ազատ ժամանակ սիրում է ֆուտբոլ խաղալ: Կարճ ժամանակ անց զորացրվել պատրաստվող տղան նշում է, որ ծառայությունից ամենաշատը հենակետն է կարոտելու`«հայրենիքն այնտեղից է սկսվում»: Արթուրի համար ծառայության մեջ դժվարություն չկա, միակ կարևոր նախապայմանը զգոնությունն է համարում: «Հայրենիքի պաշտպանությունը յուրաքանչյուր տղայի կյանքում առաջին տեղում պետք է լինի», — ասում է նա:Շրջում ենք զորամասի տարածքում: Մատուռը, որը կառուցվել է զինծառայողների կողմից, երբեք դատարկ չի մնում: Ասում են` զինվորների տրամադրության վրա կարևոր ազդեցություն ունի զորամասում հոգեւոր ծառայողի ներկայությունը: