Կոչ եմ անում չհավատալ շինծու հերյուրանքներին. Արման Աբովյանը՝ Նիկոլ Փաշինյանի հետ կոալիցիա կազմելու մասին
Այսօր առավոտյան մամուլում լուր էր տարածվել, որ Սյունիքից վերադառնալուց հետո Փաշինյանը մտքափոխ է եղել եւ բանակցում է ԲՀԿ-ի հետ, ամեն գնով ուզում է հասնել նրան, որ Գագիկ Ծառուկյանի հետ կոալիցիա կազմի եւ չեղարկի ընտրությունները։
Լուրի իսկությունը պարզելու համար Slaq.am-ը կապ հաստատեց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանի հետ, ով նշեց, որ կոչ է անում չհավատալ շինծու հերյուրանքներին:
«Գիտեք ամենազարմանալին այն է, որ միշտ կոչ ենք արել հետևել պաշտոնական լրահոսին և զերծ մնալ այդպիսի հերյուրանքներ տարածելուց, ուղղակի արդեն նույնիսկ արձագանքելու իմաստ էլ չկա»,-նշեց պարոն Աբովյանը:
Պատգամավորը ասաց, որ շատ էր զարմացել երբ որ կարդաց այդ սուտ տեղեկությունը :
«Թող ոչ մեկ չփորձի մեզ հետ ինչ-որ ծածուկ գործընթացներ կապի, որովհետև մենք բաց ենք մեր ժողովրդի համար: Այն գործընթացները, որոնք փորձում են շինծու գեներացնել, թող ոչ մեկի մտքով չանցնի, որ ստով և հերյուրանքներով ստվերեն այն ընթացքները, որոնք տեղի են ունենում Հայաստանում: Կոչ եմ անում բոլորին հետևել պաշտոնական լրահոսին, այլ ոչ թե էժանագին սենսացիաներին»,-ասաց պարոն Աբովյանը: