«Ալյանսը» դուրս է գալիս փողոց. «Փաստ»
Մայիսի 15-ին կառավարության նիստերի դահլիճում բավականին մեծ հավաք է նախատեսում ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանի գլխավորած «Ալ յանս» կուսակցությունը: Նրանք մի շարք պահանջներ են առաջ քաշելու, այդ թվում՝ իշխանության հեռացում և նոր իշխանության ձևավորում:
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, այս հավաքից հետո կուսակցությունն, այսպես ասած, փողոց է դուրս գալու՝ իրականացնելու «հազարների երթ»: Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, «Ալ յանսը» փաստացի որոշել է «գրավել» փողոցը՝ հաշվի առնելով, որ ընդդիմության փողոցային պայքարը վերջին շրջանում որոշակիորեն պասիվացել է: Ի դեպ, մեր ունեցած տեղեկություններով, այս կուսակցության շարքերն են համալրում բավականին փորձ ու անցյալ ունեցող մարդիկ: Մասնավորաբար, մենք ստացել ենք տեղեկություններ, որ կուսակցությանն են անդամագրվել ՀՀ ԱԳՆ առաջին գլխավոր քարտուղար, ՍԴՀԿ Հայաստանի շրջանի վարչության քաղաքական հարցերով դիվանապետ Դմիտրի Մարտիրոսյանը, բռնցքամարտի ԽՍՀՄ և Եվրոպայի չեմպիոն, միջազգային կարգի սպորտի վարպետ Ալ բերտ Նիկոլ յանը, Բերձորի նախկին քաղաքապետ Մհեր Ոսկանյանը: Վերջինս նաև համակարգելու է «Ալ յանսի» Նոր Նորքի ակտիվի և անդամների գործունեությունը: