Տիգրան Արզաքանցյան. «Եթե համախմբվենք, կարող ենք մեր երկիրն այս աղետից դուրս բերել»
Մայիսի 9-ի նախօրեին «Բաց TV»-ի տաղավարում հյուրընկալոել էր «Տիգրան Արզաքանցյան» բարեգերծական հիմնադրամի նախագահ Տիգրան Արզաքանցյանը և խոսեց այն մասին, թե որքան կարևոր է սերունդերի հիշողությունը, օգնություն վետերաններին և միմյանց, ժողովրդի ուժը:
Տասնութ տարի առաջ Տիգրան Արզաքանցյանը իր հայրենակիցներին օգնելու համար ստեղծեց հիմնադրամ: Խեղճ մարդիկ, որբեր, զինվորականներ, վետերաններ: «Հայրենական մեծ պատերազմի վետերանները միշտ գտնվում են հիմնադրամի ուշադրության կենտրոնում: Մենք պետք է հիշենք և հարգենք անցյալը: Մենք օրինակ ենք ծառայում նաև ապագա սերունդներին ՝ հոգ տանելով արցախյան պատերազմների մասնակիցների մասին », - եթերում ասաց Տիգրան Արզաքանցյանը:
Այսօր մեր երկիրը ծանր վիճակում է, բայց, ըստ Արզաքանցյանի, միշտ կարելի է լուծումներ գտնել: «Եթե միավորվենք, կկարողանանք մեր երկիրը դուրս բերել այս աղետից, թշնամուն ցույց տալ մեր ուժը: Մենք պետք է շրջապատվենք բանիմաց երիտասարդներով և առաջ գնանք նրանց օգնությամբ: Մենք տաղանդավոր ազգ ենք: Աշխարհի տարբեր երկրներում կան հայկական համայնքներ, մեր հայրենակիցները աշխատում են տարբեր ոլորտներում: Մեր ժողովուրդը պետք է վստահ լինի, որ կապրի անվտանգ և հուսալի երկրում », - համոզված է Տիգրան Գրիգորևիչը:
Ծրագրում նա նաև ասաց, որ ունի ընկերներ, որոնք պատրաստ են ներդրումներ կատարել Հայաստանում, որպեսզի մեր երկիրը կարողանա հաղթահարել այս ճգնաժամը. «Ես միշտ ներդրումներ եմ կատարել մեր տնտեսության մեջ և շարունակում եմ դա անել, ստեղծում եմ շատ աշխատատեղեր: Այսօր պետք է մտածել ոչ թե ձեր, այլ մարդկանց մասին: Ես իմ երեխաներին լավ օրինակ փոխանցեցի ամենահին ընտանիքներից և ծնողներից: Տարբեր ծրագրեր իրականացնելով ՝ ես ձգտում եմ օգտակար լինել ոչ միայն իմ ընտանիքին և ինձ շրջապատող մարդկանց, այլև իմ երկրին և ժողովրդին», - շեշտեց Տիգրան Արզաքանցյանը: