Իսկական սոցհարցումների արդյունքում հաղթում է 44-օրյա պատերազմի մասնակիցը
Սույն թվականի հունիսի 20-ին Հայաստանում տեղի է ունենալու Ազգային Ժողովի արտահերթ ընտրություններ: Քաղաքական բոլոր ուժերը և գործիչները ակտիվորեն պատրաստվում են արտահերթ ընտրություններին, սակայն, ի վերջո հասարակությո՛ւնն է որոշելու, թե ում է ցանկանում վստահել իր, իր ընտանիքի և Հայաստանի ապագան՝ առնվազն հաջորդ հինգ տարիների համար:
Արտահերթ ընտրությունների օրվանից մեկ ամիս առաջ Pressmedia.am լրատվական կայքը սոցհարցման միջոցով պարզել է, թե քաղաքական գործիչներից ով հասարակական որչափ աջակցություն ունի, և ում կտա ընտրողն իր ձայնը, եթե արտահերթ ընտրությունները տեղի ունենան առաջիկա կիրակի օրը:
Սոցհարցմանը Երևանում և Հայաստանի 10 քաղաքներում մասնակցել են 1.840 չափահաս մարդիկ, ովքեր ունեն ընտրության իրավունք:
Սոցհարցման թերթիկում ներառվել էր ընտրություններին մասնակցել պատրաստվող հիմնական քաղաքական գործիչների անուններն, ինչպես նաև նկարագրել էինք երկու հնարավոր թեկնածուների՝ առանց անվանական նշելու, թե ում նկատի ունենք: Հարցաթերթիկը, որը լրացրել են հարցման մասնակիցները, ուներ հետևյալ տեսքը.
Եթե Հայաստանում առաջիկա կիրակի օրը տեղի ունենան Ազգային Ժողովի արտահերթ ընտրություններ, ապա ո՞ր թեկնածուին կտաք Ձեր ձայնը.