Տավուշում կուտակումներ են․ իրավիճակը լարված է
Անվճար Էլ. էներգիան արդեն հասանելի է բոլորին, անցե՛ք այս հղումով և համոզվեք ինքներդ՝ https://4q5w.short.gy/Solaron
«Հրապարակի» տեղեկություններով՝ Տավուշի սահմանին կուտակումներ են, ադրբեջանական ուժերը զորք ու տեխնիկա են կուտակել։ Կուտակումներ կան մարզի տարբեր հատվածներում, օրինակ Այգեպարի մոտ գտնվող նախկին օդանավակայանի հատվածում, որտեղ տևական ժամանակ է ակտիվ շինարարություն է ընթանում, բնակիչների պնդմամբ օդանավակայանի տարծքում՝ ռուսական ռազմաբազա է լինելու։ Մեր աղբյուրի պնդմամբ՝ տեսանելի են տասնյակ տանկեր, զորք։ Կապ հաստատելով Բերդի համայնքապետարան՝ փորձեցինք զրուցել համայնքապետի հետ։
Մեզ ասացին, որ կմիացնեն, սակայն միացրին համայնքապետարանի մեկ այլ ներկայացուցչի հետ, որը մեր դիտարկումներին ի պատասխան ասաց․ «Նախ ես պրն Մանուչարյանը չեմ։ Իսկ ձեր հարցերի մասով դիմեք Պաշտպանության նախարարությանը։ Այո, դիմեք ՊՆ-ին, զբաղված եմ»։
ՊՆ խոսնակ Արամ Թորոսյանն էլ խուսափելով հարցերի բանավոր պատասխանից՝ գրավոր հարցում պահանջեց։
Տեղեկացանք նաև, որ թեպետ բնակիչների շրջանում մեծ խուճապ չկա, սովոր են նման բաների, սակայն պատրաստվում են ցանկացած սցենարի, գիշերը գազալցակայաններում հերթեր են եղել։