Խոշոր ավտովթար «Բելաջիո» Ռեստորանային համալիրի մոտ. Վարորդին տեղափոխել են հիվանդանց (Ֆոտո)
Այսօր՝ մայիսի 27-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 06։10-ի սահմաններում Mercedes մակնիշի 35 NF 768 համարանիշի ավտոմեքենայի վարորդը Մյասնիկյան պողոտայում, դեպի Հերացի փողոց ընթանալիս դուրս է եկել հանդիպակաց երթևեկելի գոտի, բախվել ճանապարհի բաժանարար բազալտե քարերին, անցել կանաչ գոտու հատվածն ու այնուհետև բախվել «Բելաջիո» ռեստորանային համալիրի մոտ գտնվող կամրջի սյանը և հայտնվել հանդիպակաց երթևեկելի գոտում՝ «Բելաջիո» ռեստորանային համալիրի հարևանությամբ՝ մասամբ փակելով ճանապահի երթևեկելի գոտին։Այս մասին հաղորդում է shamshyan.com–ը հղում տալով իր աղբյուրին:
Վթարի հետևանքով վարորդը, ում ավտոմեքենայից դուրս են բերել արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության ծառայողնրը, օպերատիվորեն դեպքի վայր ժամանած Երևանի 1-03 շտապօգնության բժիշկների կողմից նախ տեղում բուժօգնություն է ստացել, այնուհետև տեղափոխվել թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց։