Արդյունաբերական վերածնունդի օրակարգ․ «Միասնության թևեր»-ը ներկայացրեց իր տնտեսական տեսլականը Մենք այնքան ենք իրար ատում ու այնքան ենք իրար հանդեպ թշնամացած, որ մեզ օտար թշնամիներ էլ պետք չեն. Մհեր ԱվետիսյանԲաց նամակ ՀՃՇ առաջնորդ գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանին` Ազգային Հպարտության Տրիբունալի վերաբերյալԱշխարհաքաղաքական նոր «մեսիջներ». անվտանգության ավանդական երաշխիքներն այլևս հուսալի չեն. «Փաստ» Ընտրությունների մասնակցության յուրաքանչյուր ձայնի ուժը և լռության գինը. «Փաստ» Սարսափ ոչ միայն իշխանությունը կորցնելուց, այլև միասնականությունից. «Փաստ» «Այս ամենն իրավունքի գերակայության և իրավականության հետ աղերս չունեցող գործընթաց է՝ բացառապես տեղավորվող քաղաքական ծիրում». «Փաստ» Այդ ի՞նչ «ձեռքբերումներից» են խոսում իշխանությունները. «Փաստ» «Ընդդիմադիր ուժերը պետք է միավորվեն մի քանի խոշոր գաղափարական դաշինքների մեջ և պարտության մատնեն գործող վարչախմբին». «Փաստ» Ընտրական շրջանի «բացումից» երկու օր անց Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներին. «Փաստ» ՔՊ-ում էլի ներքին խմորումներ են. «Փաստ» Շոուի վերածված «արդարադատություն». Վահե Հակոբյանի գործի իրական նպատակը. «Փաստ» Տիգրան Բարսեղյանը հեռացավ Հայաստանի հավաքականից Շվեդիան իր նոր տարեկան հետախուզական զեկույցում Ռուսաստանին անվանել է «գլխավոր ռազմական սպառնալիք»ՌԴ–ն մեղադրել է Telegram-ին «արտասահմանյան հետախուզական գործակալություններին» նամակագրությունը բացահայտելու մեջՀայաստանը դառնում է Կովկասի առաջին թեկնածուն` «Գաստրոնոմիայի համաշխարհային տարածաշրջան 2028» կոչման համարԸնտրական շրջանի բացումից երկու օր անց․ Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներինՌԴ-ն հույս ունի, որ Իրանի շուրջ բանակցությունները չեն ավարտվի ռազմական արկածախնդրությամբ. ԶախարովաiPhone 18 Pro-ն և Pro Max-ը կունենան միայն eSIM44-ամյա Ջեսիկա Ալբան ամուսնալուծվելուց հետո հանդիպում է 33-ամյա ընկերոջ՝ Դենի Ռամիրեսի հետ
Թունելի վերջում անպայման լույս լինելու է. Վահե Հակոբյան
Վահե Հակոբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
1991 թ. այս օրը` սեպտեմբերի 2-ին, հռչակվեց Արցախի Հանրապետությունը։ Վճռականության, արյան ու ցավի գնով արցախահայությունը պայքարեց սեփական հողում ազատ, անկախ ապրելու իր իրավունքի համար։ Պայքարեց ու պայքարում է նաև այսօր։
Արցախի Հանրապետության հռչակումից 32 տարի անց համազգային միջոցառումների ու տոնական տրամադրության փոխարեն Արցախում դատարկ խանութների ցուցափեղկերին նայող երեխաներ են, ամիսներ շարունակվող տոտալ շրջափակման հետևանքով սովահարության եզրին գտնվող ժողովուրդ, Արցախից "ձեռքերը լվացած" հայաստանյան իշխանություն, օր օրի աճող անվտանգային մարտահրավերներ ու ներքին ցնցումներ, անորոշ ապագա...
Արցախում ապրող մեր հայրենակիցները, որոնք մեկ անգամ չէ, որ ապացուցել են իրենց տոկունությունն ու պայքարի ոգին, այսօր հուսահատվելու եզրին են։ Նրանք այսօր մեր բոլորի կարիքն ունեն, համայն հայության միասնականության ու համախմբման կարիքն ունեն։
Ես հավատում եմ, որ թունելի վերջում անպայման լույս լինելու է։ Լինելու է լույս` խաղաղ կարգավորման ու արժանապատիվ ապագայի տանող, որի հիմքում դրվելու է 1991 թ. սեպտեմբերի 2-ն ու սեպտեմբերի 2-ի խորհուրդը։
Շնորհավորում եմ Արցախի մեր քույրերին ու եղբայրներին, շնորհավորում եմ բոլորիս` հայ ժողովրդի պատմության ամենապայծառ էջերից մեկի` Արցախի Հանրապետության հռչակման առթիվ։
Խոնարհումս` Արցախի ու Հայաստանի համար կյանքը տված մեր բոլոր նահատակների հիշատակին։