Խորհուրդ եմ տալիս հերթական անգամ չփորձել մեր համբերությունը․ Ալիևը նորից սպառնացել է
Մենք ճանաչում ենք Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը, հայտարարում ենք այդ մասին և դա անում ենք  ողջ պատասխանատվությամբ։ Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։
«Եթե մենք այլ մտադրություն ունենայինք, սեպտեմբերի 20-ին գործողությունը չէր դադարեցվի։ Ես ուզում եմ, որ բոլորն իմանան սա: Ես խորհուրդ եմ տալիս Հայաստանի ղեկավարությանը, նրանց թիկունքում կանգնածներին, և նրանց, ովքեր մտածում են Ադրբեջանի նկատմամբ ինչ-որ անընդունելի ծրագրերի մասին, հերթական  անգամ չփորձել մեր համբերությունը։
Ուստի հիմա՝ սեպտեմբերի 20-ին տեղի ունեցածից հետո, ժամանակն է, որ Ադրբեջանի և Հայաստանի թիմերը միասին նստեն և աշխատեն խաղաղության համաձայնագրի նախագծի վրա։ Կարծում եմ, որ սեպտեմբերի 20-ից հետո, երբ Ադրբեջանը վերականգնեց իր ինքնիշխանությունը, ավելի հեշտ կլինի լուծում գտնել և հնարավորինս շուտ կնքել խաղաղության պայմանագիրը։ Եվ դրանից հետո կամ սրան զուգահեռ ակտիվորեն աշխատել սահմանների սահմանազատման վրա և վերջ դնել երկարատև առճակատմանը։ Մենք խաղաղություն ենք ուզում Կովկասում, և դա հասանելի է։ Իսկ ընտրությունը պետք է Հայաստանը  կատարի»,- հայտարարել է Ալիևը։