«ՀայաՔվե»-ն վճռական է սահմանադրական ճանապարհով մինչև վերջ պայքարել ու կանխել Հայաստանի վերջնական կապիտուլյացիան. Աննա Կոստանյան
Արցախի հայաթափման ֆոնին մի մեծ հակաքարոզչական ալիք է սկսել աշխատել ՀայաՔվե քաղաքացիական, օրենսդրական նախաձեռնության դեմ՝ ոմանք գիտակցաբար և ուղղորդված, իսկ ոմանք էլ մտնելով սոց․մեդիայում սեփական ճշմարտացիությունն ապացուցելու մոլագար տրենդի մեջ։
Մեղմ ասած չարախնդողների ու ժամանակից շուտ ուրախացողների պակաս չկա՝ մոտավորապես հետևյալ տեքստերով․ «տեսաք, բա որ ասում էի, փուչիկ ա, ժամանակավրեպ ա, անիմաստ ա, եսիմ ում պրոյեկտն ա» ու այս կարգի շատ սնանկ ու սոցիալական մեդիայի վակուումը լցնող կարճաժամկետ ստատուսներ։
Կից հարցազրույցում Nelli Grigoryan-ի հետ մանրամասն զրուցել ենք նաև ՀայաՔվեի ակտուալ առաքելության մասին։
«ՀայաՔվե»-ն վճռական է սահմանադրական այս ճանապարհով մինչև վերջ պայքարել ու կանխել Հայաստանի վերջնական կապիտուլյացիան։ Հետևաբար որևէ պարագայում ժամանակավրեպ կամ ուշացած չի կարելի համարավել Արցախի ազատոագրման ու Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման, դատապարտման համար պայքարը և չի կարելի հրաժարվել ազգային այս անժամկետ նպատակներից, որոնք դրված են Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրաիրավական հիմքերում։