Սերժ Սարգսյանի թողած ժառանգությունը մսխել և տվել եք թշնամուն. Արմեն Հովասափյան
Արմեն Հովասափյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․
Ուրեմն ամբողջ կյանքը մուտիտի վրա փող աշխատող մի հերթական հակահայ, ով իրա գիտակից կյանքում (եթե իհարկե գիտակից կյանք կարելի ա համարել դրա ապրածը), դասական դավաճանության սինվոլն է, դավաճանությունից ու ինչ-որ կոնսպիրոլոգիաների մասին է բարբաջում։ Ամբողջովին Նիկոլի համապատասխան տեղը մտած երևույթը դեռ համարձակվում է բարոյականության դասեր տալ ու քաղաքական գնահատակններ հնչեցնել ՀՀ նախագահների ու Արցախի նախագահի հասցեին ու ակնհայտ հակաարցախյան ալիք բորբոքում։
Ենթադրում եմ, որ էս հրամանն եկել է ուղղիղ Նիկոլից, որպեսզի թեման աստիճանաբար բացի ու հետագա գործողությունների համար իրենց համար ֆրոնտ ստանա։ Թե բա՝ որտե՞ղ մնացին մնացած ՀՀ ստորաբաժանումներն ու զինծառայողները։
Ինձ շատ հետաքրքում ա, որ սրանք անընդհանտ արագ-արագ հա դավաճանությունից են խոսում, հասկանո՞ւմ են, կամ գիտակցում են, որ գեղից մարդ կա, ու իրենց բոլորի քայլերն ու արած-ասածը փայլուն հիշում են։
Լսե՛ք արա, Սերժ Սարգսյանի թողած հսկայական ժառանգությունը (այդ թվում էդ ձեր շատ սիրած 80-ականների զենքերը) հատ հատ մսխել ու տվել եք թշնամուն (փակած պահեստներրով տվել եք թշնամուն, մի հատ էլ եմ կրկնում հատուկ դժվար հասկացողների համար), երկիրը ծնկի են բերել քո նման դավաճան անբարոյականները ու մի հատ էլ դուք դեռ խոսո՞ւմ եք դավաճանության մասին։
Մի հատ որ հերթական անգամ հավաքվեք Նիկոլի կոշիկը լիզելու, էս ասածներիս մասին իրար հետը մի հատ փոքր կանեք՝ չմոռանաք։