Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոնբինատը և «Հայկական ակնաբուժության նախագիծ» բարեգործական հիմնադրամը իրականացնում են տեղեկատվական առցանց արշավ
Այսօր տեսողության համաշխարհային օրն է: Այս տարի աշխարհում Տեսողության համաշխարհային օրվա միջոցառումներն ուղղված են աշխատավայրում ակնային առողջության պահպանմանը և գործատուների ուշադրությունը աշխատակիցների ակնային խնդիրների վրա հրավիրելուն: Հետազոտությունները ցույց են տալիս, որ հանքարդյունաբերության ոլորտում աշխատողների շուրջ 28 տոկոսն ակնային խնդիր ունի: Աշխատավայրում յուրաքանչյուր 10-ից 9 դեպքերում կարելի է խուսափել ակնային վնասվածքներից՝ համապատասխան պաշտպանիչ միջոցներ կրելու շնորհիվ։
Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոնբինատը և «Հայկական ակնաբուժության նախագիծ» Armenian EyeCare Project բարեգործական հիմնադրամը իրականացնում են տեղեկատվական առցանց արշավ՝ ներկայացնելու ակնային առողջության, անվտանգության և խնամքի մասին տեղեկատվություն:
-----------------------------------------------------------------------------------
Сегодня Всемирный день зрения. По этому случаю в этом году мероприятия по всему миру направлены на охрану зрения на рабочем месте и привлечение внимания работодателей к этой проблеме.
Исследования показывают, что около 28 процентов работников горнодобывающей промышленности имеют проблемы со зрением. 9 из 10-и случаев травм глаз можно избежать, если правильно применять средства индивидуальной защиты.
Зангезурский медно-молибденовый комбинат и благотворительный фонд «Армянский офтальмологический проект» Armenian EyeCare Project проводят информационную онлайн-кампанию по представлению информации о здоровье, безопасности и уходе за глазами.