Արցախցիների ներկայությունից նեղվող անձինք թող պատրաստվեն ամիսներ անց ադրբեջանցիներին կոմպակտ խմբերով Հայաստանում ընդունելու. Սարգսյան
Նիկոլին դեռևս արդարացնող կամ լռող զոհերի ծնողներն իմացած լինեն, որ իրենց որդիներին զոհաբերել են ոչ թե հայկական Արցախի, այլ Ադրբեջանից գազ գնելու համար:
Սյունիքի, Վայոց ձորի, Գեղարքունիքի մատույցներում զոհված տղաների` Նիկոլին դեռևս արդարացնող կամ լռող ծնողներն իմացած լինեն, որ իրենց որդիներին զոհաբերել են, որ ադրբեջանական և թուրքական բեռնատարներն անարգել ելումուտ անեն Հայաստան:
Երեք տարի շարունակ Բաքվի բանտերում պահվող մեր գերիների լուռ հարազատներն իմացած լինեն` իրենց որդիները Բաքվում «մեկ-երկու ամիս ավել» խոշտանգվում են ոչ թե «Հայաստանի անկախության», այլ Ալիևի ու Նիկոլի քմահաճույքի համար:
Երևանում բռնի տեղահանված արցախցիների ներկայությունից նեղվող անձինք թող պատրաստվեն ամիսներ անց ադրբեջանցիներին կոմպակտ խմբերով Հայաստանում ընդունելու:
2021-ին Նիկոլ ընտրած, բայց դեռևս գործուն զղջում ցույց չտված մարդիկ իմացած լինեն` արդեն Իսակովի պողոտա հասած Եռաբլուրը շուտով իրենց տուն էլ է հասնելու: