Փաշինյանը՝ Հայաստան-Թուրքիա սահմանի բացման հնարավորության մասին
«Հույս ունեմ, որ  առաջիկայում կբացվի Հայաստան-Թուրքիա սահմանը երրորդ երկրների քաղաքացիների և դիվանագիտական անձնագրեր ունեցող անձանց համար։ Ուզում եմ հույս հայտնել, որ առաջիկայում մենք կունենանք հատուկ ներկայացուցիչների քննարկումների և բանակցությունների արդյունքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործումը, որը վերաբերվում է հետևյալին։ Հայաստան-Թուրքիա սահմանը այս փուլում բացվում է երրորդ երկրների քաղաքացիների և դիվանագիտական անձնագիր կրողների համար»։ Այս մասին քիչ առաջ Ազգային ժողովում  2024 թվականի պետական բյուջեի նախագծի խորհրդարանական քննարկման ժամանակ իր ելույթում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Բացի քաղաքական պայմանավորվածությունից, նաև ենթակառուցվածքային էական աշխատանք է արվել։ Մասնավորապես, մենք վերազինման և վերականգման ուղղությամբ աշխատել ենք Մարգարայի անցակետում և մենք այս առումով արդեն պատրաստ ենք նման զարգացումների։ Հույս ունենք, որ  այդ պայմանավորվածությունները կյանքի կկոչվեն»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։