Փաստաբանը բողոքարկել է «Մարտի 1-ի» գործով սպանության մեջ կասկածվող Գեղամ Պետրոսյանի ձերբակալման որոշումը
NEWS.am-ի տեղեկություններով, «Մարտի 1-ի» գործով սպանություն կատարելու կասկածանքով  նախօրեին ձերբակալված ոստիկանության զորքերի հրամանատարի նախկին տեղակալ Գեղամ Պետրոսյանի ձերբակալման որոշումը նրա պաշտպանը բողոքարկել է դատարանում։ Բողոքը դատարան է մուտքագրվել քիչ առաջ և մակագրվել Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Գագիկ Պողոսյանին։
Այս տեղեկությունը NEWS.am-ի հետ զրույցում հաստատեց Պետրոսյանի պաշտպան Վաղարշակ Գևորգյանը։
Ավելի վաղ ՀՔԾ-ն հայտնել է, որ 2008թ. մարտի 1-ից 2-ն ընկած ժամանակահատվածում Երևան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների վերաբերյալ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի շրջանակներում հունիսի 4-ին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված հանցանք կատարելու` հրազենի գործադրմամբ Զաքար Հովհաննիսյանին դիտավորությամբ կյանքից զրկելու կասկածանքով ձերբակալվել է 2008 թվականի մարտի 1-ի դրությամբ ՀՀ ոստիկանության զորքերի հրամանատարի տեղակալի, նույն ինքը` շտաբի պետի պաշտոնը զբաղեցրած Գեղամ Պետրոսյանը: Նշենք, որ մինչ այս պահը «Մարտի 1–ի» 10 սպանությունների համար որևէ անձ քրեական պատասխանատվության չի ենթարկվել։