Կարկուտը 1 րոպեում 1 տարվա աշխատանքը կարող է ջուրը գցել․ Գեղարքունիքում մտահոգված են
Գեղարքունիքի ամբողջ մարզում հակակարկտային որեւէ կայան չկա: Այս մասին այսօր՝ հունիսի 10-ին, NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանը՝ անդրադառնալով հունիսի 8-ին Գավառ քաղաքում և հարակից համայնքներում տեղացած կարկուտին։
Սանոսյանի խոսքով՝ երբ ժամանակին հակակարկտային կայաններ են սկսել տեղադրել մարզերում, հաշվի են առել եղանակային պայմանները, մշակաբույսերի տեսակը։ Դա է պատճառը, որ Գեղարքունիքը դուրս է մնացել, եւ այնտեղ չի տեղադրվել որեւէ կայան։
«Տեղացած կարկուտից 3-4 օր անց մարզպետարանին կներկայացնեն վնասի չափը։ Կառավարությունը որոշակի գումար է հատկացնում փոխհատուցման համար։ Անցած տարի առաջին անգամ փոխհատուցվեց վնասը։ Հիմա նույն կարգով կրկին արձանագրում ենք, ուղարկում ենք կառավարությանը»,- ասաց Սանոսյանը եւ ավելացրեց, որ ըստ իր գնահատականի՝ վնասի չափն այս անգամ բավականին բարձր է։