ՔՊ-ում այժմ էլ մարզպետների ձայներն են հաշվում Փաշինյանի հակաեկեղեցական արշավը վտանգված է Սփյուռքը պետք է լինի Հայաստանի շարունակությունը և մասնակցի որոշումների ընդունմանը․ Ատոմ ՄխիթարյանՊահպանելով, զարգացնելով և պաշտպանելով հայերենը՝ մենք պաշտպանում ենք ոչ միայն մշակույթ, այլև պետականություն․ Նաիրի Սարգսյան Մենք բացում ենք պատմության նոր էջ՝ վստահ և արժանապատիվ քայլերով. Գագիկ ԾառուկյանConverse Trusted. Վերաֆինանսավորման բիզնես վարկ՝ վարկային արձակուրդի հնարավորությամբՍտեղծվել է մոլեկուլ, որը ինքնահավաքվում է արևային մարտկոցների մեջ Սամվել Կարապետյանը տարիներ շարունակ Արցախում ծնված յուրաքանչյուր չորրորդ երեխայի ընտանիքին նվիրաբերել է 4000- ական ԱՄՆ դոլար. տեսանյութ «ՀայաՔվեն» արդեն նաև Մասիսում էԿգործակցենք մաքուր հետագիծ ունեցող նոր քաղաքական ուժերի հետ. Ավետիք Չալաբյան Քաղաքական դաշտում նոր կենտրոն․ «Մեր Ձևով» շարժումն ու «Ուժեղ Հայաստան»-ի օրակարգը Ավստրիայից հնչած հստակ ուղերձը․ Եպիսկոպոսների ժողովը վերահաստատեց հավատարմությունը Կաթողիկոսին Չորս տարի անց. ուկրաինական պատերազմը` որպես տրանսֆորմացիայի կատալիզատոր. «Փաստ» «Դարձ ի շրջանս յուր». ի՞նչ է կատարվում անշարժ գույքի շուկայում արհեստական «բումից» հետո. «Փաստ» «Ժողովրդին պատերազմով վախեցնելով, Ադրբեջանի հետ համագործակցելով, «խաղաղության» քարոզ անելով՝ փորձելու են ինչ-որ արդյունք ստանալ». «Փաստ» Արդյո՞ք ավելի սանձարձակ կդառնա պատերազմը Եկեղեցու դեմ. «Փաստ» Վահագն Խաչատուրյանն ինչ-որ բա՞ն է ակնարկում Նիկոլ Փաշինյանին. «Փաստ» Հանրությունը հերքում է ԿԳՄՍՆ-ի «հերքումը». «Փաստ» Ո՛չ քայլ են անում, ո՛չ էլ վերջնական պատասխան տալիս. «Փաստ» Դոլարն ու եվրոն շարունակում են էժանանալ
Աշխատող ուսանողները հնարավոր է կկարողանան եկամտահարկի հաշվին փոխհատուցել ուսման վճարը
ՀԿ ներկայացուցիչների, փորձագետների եւ ուսանողների հետ քննարկումներ են կայացել, որոնց ընթացքում առաջարկ է եղել ուսանողներին հերթական արտոնությունները տրամադրել: Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերով մշտական խորհրդարանական հանձնաժողովի նիստում Հարկային օրեսնսգրքում լրացումներ կատարելու մասին օրինագծի քննարկմանն այս մասին ասաց փոփոխությունների համահեղինակ, «Իմ քայլը» դաշինքից պատգամավոր Սիսակ Գաբրիելյանը:
Նրա խոսքով՝ խոսքը մասնավորապես աշխատող մագիստրոսների եւ ասպիրանտների մասին է:
Այս դեպքում կխթանվի ուսանողներին աշխատանքով ապահովելու գործընթացը, ինչպես նաեւ կլուծվի խնդիրը, որը կապված է այն հանգամանքի հետ, որ աշխատանքային փորձի բացակայության պատճառով ուսանողներին փաստացի աշխատանքի չեն ընդունում», - բացատրեց Գաբրիելյանը:
Պատգտամավորը նշեց, որ ի սկզբանե առաջրկվում էր, որ բակալավրիատի աշխատող ուսանողները նույնպես կարողանան օգտվել տվյալ օրենսդրական նախաձեռնությունից, սակայն հետագայում օրինագիծը խմբագրվեց, որից հետո որոշում  ընդունվեց, որ տվյալ արտոնությունից կկարողանան օգտվել միայն մագիստրոսները եւ ասպիրանտները:
Քննարկումնների ժամանակ առաջրակ հնչեց, որպեսզի տվյալ արտոնության բաշխման ժամանակ հաշվի առնվի նաեւ սովորողի առաջադիմությունը: Ներկայացված օրինագիծն առաջացրեց պատգամավորների եւ ֆինանսների փոխնախարար Արման Պողոսյանի ոչ միանշանակ արձագանքը:
Արդյունքում Սիսակ Գաբրիելյանի եւ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցի կողմից նախաձեռնված օրինագիծն ուղարկվեց լրամշակման: