ՔՊ-ում այժմ էլ մարզպետների ձայներն են հաշվում Փաշինյանի հակաեկեղեցական արշավը վտանգված է Սփյուռքը պետք է լինի Հայաստանի շարունակությունը և մասնակցի որոշումների ընդունմանը․ Ատոմ ՄխիթարյանՊահպանելով, զարգացնելով և պաշտպանելով հայերենը՝ մենք պաշտպանում ենք ոչ միայն մշակույթ, այլև պետականություն․ Նաիրի Սարգսյան Մենք բացում ենք պատմության նոր էջ՝ վստահ և արժանապատիվ քայլերով. Գագիկ ԾառուկյանConverse Trusted. Վերաֆինանսավորման բիզնես վարկ՝ վարկային արձակուրդի հնարավորությամբՍտեղծվել է մոլեկուլ, որը ինքնահավաքվում է արևային մարտկոցների մեջ Սամվել Կարապետյանը տարիներ շարունակ Արցախում ծնված յուրաքանչյուր չորրորդ երեխայի ընտանիքին նվիրաբերել է 4000- ական ԱՄՆ դոլար. տեսանյութ «ՀայաՔվեն» արդեն նաև Մասիսում էԿգործակցենք մաքուր հետագիծ ունեցող նոր քաղաքական ուժերի հետ. Ավետիք Չալաբյան Քաղաքական դաշտում նոր կենտրոն․ «Մեր Ձևով» շարժումն ու «Ուժեղ Հայաստան»-ի օրակարգը Ավստրիայից հնչած հստակ ուղերձը․ Եպիսկոպոսների ժողովը վերահաստատեց հավատարմությունը Կաթողիկոսին Չորս տարի անց. ուկրաինական պատերազմը` որպես տրանսֆորմացիայի կատալիզատոր. «Փաստ» «Դարձ ի շրջանս յուր». ի՞նչ է կատարվում անշարժ գույքի շուկայում արհեստական «բումից» հետո. «Փաստ» «Ժողովրդին պատերազմով վախեցնելով, Ադրբեջանի հետ համագործակցելով, «խաղաղության» քարոզ անելով՝ փորձելու են ինչ-որ արդյունք ստանալ». «Փաստ» Արդյո՞ք ավելի սանձարձակ կդառնա պատերազմը Եկեղեցու դեմ. «Փաստ» Վահագն Խաչատուրյանն ինչ-որ բա՞ն է ակնարկում Նիկոլ Փաշինյանին. «Փաստ» Հանրությունը հերքում է ԿԳՄՍՆ-ի «հերքումը». «Փաստ» Ո՛չ քայլ են անում, ո՛չ էլ վերջնական պատասխան տալիս. «Փաստ» Դոլարն ու եվրոն շարունակում են էժանանալ
Հասարակության ներսում թշնամիներ փնտրելը թուլացնում է մեր դիմադրողականությունը. «Ազգային օրակարգ»
Արցախի ու Հայաստանի հարաբերություններում լարվածություն եղել է մեկ էլ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի ժամանակ: Այս մասին ասաց «Ազգային օրակարգ» կուսակցության հիմնադիր հանձնախմբի անդամ Արա Հակոբյանը: Նրա խոսքով՝ 2 կողմերի միջեւ լարվածությունը բերում է նրան, որ թուլանում է ներքին եւ արտաքին մարտահրավերներին դիմադրելու ունակությունը.
«Անգամ տարօրինակ է ասել, որ Հայաստան-Արցախ հարաբերություններում լարվածություն կա: Տենց լարվածություն մենք մեկ էլ ունեցել ենք Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի ժամանակ, երբ եկել էր դաշնակցական թեկնածու Արցախում: Դա նույն երկիրն է, նույն հայրենիքն է, առանձնանցելը ո՞րն է: Ի՞նչ է նշանակում՝ Հայաստանի 2 հատվածների միջեւ լարվածություն կա: Եվ սա բերում է նրան, որ 2 կողմերի միջեւ թշնամանք ու հակակարծություններ են առաջանում»,- ասաց Հակոբյանը:
Իր հերթին, «Ազգային օրակարգ» կուսակցության հիմնադիր հանձնախմբի անդամ Արա Գասպարյանը հիշեցրեց 1992-1994 թվականների Ադրբեջանը, նշեց, որ այդ երկրի ներսում էլ կար պառակտում, եւ նաև այդ պառակտումներն էին, որ հայերին օգնեցին պատերազմում հաղթանակ տանել։
«Կարծես թե մենք դերերով փոխվում ենք: Ադրբեջանը հիմա հանդես է գալիս միասնական, իսկ մենք սկսել ենք ընկնել հասարակության ներսում թշնամիներ գտնելով՝ պառակտումներ իրականացնել ներսում: Սա, ի վերջո, թուլացնում է մեր դիմադրողականությունը: Մենք օր առաջ պետք է հետ կագնենք այդ հռետորաբանությունից եւ ներքին բաժանարար գծերը խորացնելու մտքից: Ներսում կուտակված եւ օր օրի ավելացող խնդիրներն էլ լուծել հանգիստ, աշխատանքային պայմաններում՝ առանց վիրավորելու, ասֆալտին փռելու»,- ասաց Գասպարյանը եւ հավելեց, որ երկրում կան ազգային անվտանգության սահմաններ, որոնք չպետք է հատել։
«Երկիրն ունի բազմաթիվ խնդիրներ, եւ այդ խնդիրները լուծելու փոխարեն պարբերաբար օրակարգ ենք բերում երկիրը պառակտելու թեմաներ, օրինակ՝ ներսում դավադիր ուժեր փնտրելը, երբ հայտարարություն է արվում՝ Արցախում կան դավադիր ուժեր, որոնք պատերազմ են նախատեսում, դրանով մենք Ադրբեջանին հնարավորություն ենք տալիս վերսկսելու պատերազմ»,- ասաց Գասպարյանը:
Գասպարյանը, անդրադառնալով Արցախի հարցի վերաբերյալ Հայաստանի դիրքորոշմանը, ասաց, որ իրենք լսել են Ադրբեջանի հստակ տեսակետը, սակայն հայկական կողմից որեւէ հստակ տեսլական չկա. «Վարչապետի դիրքորոշումը, որ պետք է վերականգնվի Արցախի մասնակցությունը բանակցային գործընթացին, ընկալելի մոտեցում է, եւ կարող է ավելացնել հայկական կողմի ճկունության աստիճանը, բայց՝ այդքանը: Ասելով, թե վարչապետը իրավասու չէ բանակցել կամ ներկայացնել որոշակիորեն Արցախին, տպավորություն է ստեղծվում, որ բանակցային գործընթացը մտնում է փակուղի: Վարչապետն ասում է, որ ինքը չի բանակցելու Արցախի փոխարեն, Արցախը պետք է  անպայման ներկայացվի, իսկ բանակցությունները շարունակվում են: Այս դեպքում էլ, մենք ունենք անհասկանալի իրավիճակ այն պարագայում, երբ Ադրբեջանը շատ հստակ ուղերձներով է հանդես գալիս, եւ դրանք բավականին կոշտ են, հստակ ասում են՝ չկա որեւէ լուծում, քան Արցախը վերադարձվի ադրբեջանական վերահսկողության տակ: Եվ իրենք հենց դրա համար են բանակցում, իսկ թե մենք ինչի համար ենք բանակցում, հստակ ուղերձը չկա: Վարչապետն ասաց, որ իր նպատակը ներկայացրել է Արցախում, շատ լավ, ես չգիտեմ՝ ինչ է ներկայացրել, մեզ ներկայացրեք նաեւ, թե որն է մեր բանակցությունների նպատակը»: