Աշխատավոր ժողովուրդն է երկիրը շենացնողը. Նաիրի Սարգսյան
Աուդիտորների պալատի նախագահ Նաիրի Սարգսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
Շնորհավորում եմ ձեզ Աշխատանքի և աշխատավորների օրվա կապակցությամբ:
Այս տոնը նրանցն է, ովքեր իրենց ամենօրյա քրտնաջան աշխատանքով հիմքեր են ստեղծում արժանապատիվ և ապահով, տնտեսապես ուժեղ ու կայուն Հայաստանի Հանրապետություն ստեղծելու, ունենալու համար, քանզի ժողովրդի աշխատանքից, ներդրած ուժից և նվիրումից է կախված պետության ներկան և ապագան։
Հայաստանում աշխատավոր մարդու նկատմամբ առանձնահատուկ հարգանք կա։ Մենք լավ գիտենք աշխատանքի, ստեղծարար մարդու գինը, որովհետև դարեր շարունակ սեփական ձեռքերով ենք կառուցել մեր տունը, շենացրել հայրենի հողն ու կերտել մեր ապագան:
Այսօր էլ մենք անելիքներ ունենք նոր աշխատատեղերի ստեղծման, արժանապատիվ աշխատանքային պայմանների ապահովման, աշխատանքի շուկայի բարելավման հարցերում և մեր ողջ ներուժը պետք է օգտագործենք հային Հայաստանում պահելու, մրցունակ աշխատավարձով ապահովելու համար։
Եվս մեկ անգամ շնորհավորելով մայիսմեկյան տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ ձեզ խաղաղ և բեղուն աշխատանք հանուն ձեր ընտանիքների և մեր երկրի բարօրության: