Ձերն է Երևանը դեպի լավը փոխելու, զարգացնելու և հզորացնելու ուժը. Ավինյանի ուղերձը՝ շրջանավարտներին
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ուղերձ է հղել «Վերջին զանգ»-ի օրվա առթիվ։
«Սիրելի՛ շրջանավարտներ, սիրելի՛ ուսուցիչներ, հարգելի՛ ծնողներ,
Այսօր նշում ենք մեր շրջանավարտների կյանքի կարևոր մի փուլի ավարտը և նորի սկիզբը, որ վստահ եմ՝ լի է անվերջանալի արկածներով և դեռևս չիրականացված երազանքներով։ Մեր շրջանավարտների համար հիշարժան այս օրը ուսուցիչների քրտնաջան աշխատանքի, հաստատակամության և նվիրումի վկայությունն է։
Սիրելի ուսուցիչներ,
դուք ներդրել եք անհամար ջանքեր՝ տալով նոր հմտություններ, հիմք ստեղծելով ընկերական ամուր հարաբերությունների համար, օգնելով հաղթահարել բոլոր դժվարությունները։
Սիրելի՛ շրջանավարտներ,
քանի որ դուք պատրաստվում եք ձեր կյանքի հերթական կարևոր հաջորդ փուլին, լինի դա շարունակական կրթություն, թե մասնագիտական նոր հմտությունների ձեռքբերում, հիշեք այստեղ յուրացրած արժեքներն ու դասերը։ Երևանը հարուստ պատմության և մշակույթի քաղաք է, և դուք մեր քաղաքի ապագան եք։ Ձերն է Երևանը դեպի լավը փոխելու, զարգացնելու և հզորացնելու ուժը։
Ուսուցիչներին և ծնողներին ցանկանում եմ խորին շնորհակալությունս հայտնել՝ մշտական աջակցության և առաջնորդության համար։ Ձեր հանձնառությունը նրանց կրթության և բարեկեցության նկատմամբ անգնահատելի է, և մենք խորապես շնորհակալ ենք։
Սիրելի շրջանավարտներ, դուք մեր վաղվա հույսն եք , և մենք հավատում ենք մեծ հաջողություններ ունենալու ձեր կարողությանը։
Շնորհավորում եմ բոլորիդ։ Թող ձեր ճանապարհորդությունը լինի հաջողություններով, երջանկությամբ և լավագույնին հասնելու ձգտումով»։