Մեկնարկել է «Գալաքսի չեմպիոնների լիգա 2024»-ի ֆուտզալի առաջնությունը
Մասնակից թիմերի համերաշխության քայլով, երկրպագուների ծափահարություններով ու հանդիսավորությամբ մեկնարկեց «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի չեմպիոնների լիգա 2024 ֆուտզալի առաջնությունը: Այն «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի կորպորատիվ մրցաշարն է` խմբի կազմում հանդես եկող ընկերությունների թիմերի միջև: Ֆուտզալի մրցաշարն անց է կացվում արդեն չորրորդ տարին, և 2024-ին հայտագրված թիմերն են` Cofix, Megafood, Ucom, PAUL, Galaxy Group, Santafe, TI’ME, Yerevan Mall թիմերը:
«Այս մրցաշարն ինչ-որ առումով «Գալաքսի» մեծ ընտանիքի ուժիհամերաշխությանառողջ մրցակցության արտացոլումն էԱյն ցույց է տալիսթե մենք որքան անզիջում կարող ենք լինել մրցակցության մեջ և որքան միասնականընկերության մեջԵթե հետհայացք գցեմ մեր նախորդ չորս տարիներինպիտի արձանագրեմոր այնինչ ընկերական հավաքների ու սպորտային ժամանցի միջոց էր տարիներ առաջայսօր արդեն մի ամբողջ համայնքի տարվա ամենասպասված միջոցառումն էՀավատացած եմոր այս մրցաշարի միջոցով մենք նպաստում ենք խմբի աշխատակիցների շրջանում  առողջ ապրելակերպի տարածմանը և թիմային ոգու ամրապնդմանը»,-ասել է «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր ու գլխավոր տնօրեն Արամ Խաչատրյանը:
«Գալաքսի չեմպիոնների լիգան» անց է կացվում Գազպրոմ Արմենիայի միջազգային բարձր չափորոշիչներին համապատասխանող ուսումնասպորտային համալիրում: Մրցաշարը տևում է 15 oր, սակայն կազմակերպչական աշխատանքները սկսում են ուղիղ մեկ տարի առաջ: Մասնակից թիմերը բաժանված են երկու խմբի և պայքարում են շրջանաձև մրցակարգով: Ընկերությունների գլխավոր տնօրեններն ու ղեկավար կազմերը հաճախ իրենք էլ խաղում են առաջնագծում` որպես ցուցիչ այն հանգամանքի, որ  «Գալաքսի» ընկերությունների խմբում կարելի է հաջողել և' կարիերայում, և' սպորտում:
Նշենք, որ «Գալաքսի» չեմպիոնների լիգա մրցաշարի 2021-ի հաղթողն է եղել Ucom թիմը, 2022-ին և 2023-ին հաղթել է Megafood-ը: Մրցաշարի կազմակերպումն ու բրենդավորումն իրականացրել է «ԱքսելՄոնդրիան» ընկերությունը, իսկ մրցաշարի արդյունքները կամփոփվեն հուլիսի 1-ին:
«Գալաքսի» ընկերությունների խումբըհիմնադրված Գուրգեն ԽաչատրյանիԱրտյոմ Խաչատրյանի և Արամ Խաչատրյանի կողմիցհայկական հոլդինգային ընկերություն էորը ներկայացնում է 15 ընկերություն 3 երկրում։ «Գալաքսին» Հայաստանի ամենամեծ սոցիալական պատասխանատվության և համայնքի զարգացման նախագծեր իրականացնող ընկերությունն էորի իրականացրած նախագծերի տարեկան ուղիղ շահառուների թիվը գերազանցում է մի քանի հազարը:  «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը Հայաստանի լավագույն գործատուներից է` 3000-ը գերազանցող աշխատակիցներով