Աղվերանում կազմակերպեցինք լաբորատորիայի առաջին արտագնա հավաքը, որտեղ մասնակիցները հնարավորություն ստացան հաղորդակցվելու ոլորտի մի շարք լավագույն մասնագետների հետ. Ավետիք Չալաբյան
Այս տարի մարտին մենք մեկնարկեցինք «Արարատյան քաղաքական կրթության լաբորատորիան», որի նպատակը երիտասարդ առաջնորդներին, ներառյալ ապագա հանրային և քաղաքական գործիչներին՝ խորքային գիտելիքներ, կիրառական հմտություններ, և համագործակցային մշակույթ փոխանցելն է:
Այս հանգստյան օրերին մենք Աղվերանում կազմակերպեցին լաբորատորիայի առաջին արտագնա հավաքը, որտեղ մասնակիցները հնարավորություն ստացան հաղորդակցվելու ոլորտի մի շարք լավագույն մասնագետների հետ, մասնակցելու տարբեր ձևաչափներով քննարկումների, և իրար հետ աշխատելու որպես միասնական մեծ թիմ:
Երիտասարդների այս խմբի հետ շփումը մեծագույն բավականություն էր, իսկ նրանց էներգիան, սուր հարցերը, բուռն քննարկումները հրաշալի թարմ շունչ էին մեր այլապես լարված առօրյայում: Շնորհակալություն եմ հայտնում բոլոր կազմակերպիչներին, դասախոսներին և մասնակիցներին, և անհամբեր սպասում մեր հաջորդ հանդիպումներին: