Վիեննայի Ավստրիական ազգային գրադարանում տեղի ունեցավ բարեգործական ընթերցանություն և քննարկում՝ աջակցելու Արցախի տեղահանված բնակիչներին
Երեկ Վիեննայի Ավստրիական ազգային գրադարանում տեղի ունեցավ բարեգործական ընթերցանություն և քննարկում՝ աջակցելու Արցախի տեղահանված բնակիչներին: Միջոցառման կենտրոնական թեման էր Ադրբեջանի ցեղասպանական քաղաքականությունը և Բաքվում պահվող հայ պատանդների խնդիրը:
Քննարկման ընթացքում Գերմանահայերի Կենտրոնական խորհրդի նախագահ Յոնաթան Շպանգենբերգը խոսեց Անջարի հիմնադրման, այնտեղ ունեցած իր անձնական փորձառությունների և Հայաստանի ներկա իրավիճակի մասին: Նա շեշտեց Արցախի տեղահանված մարդկանց դժվարությունները, Բաքվում հայ պատանդների խնդիրը և անդրադարձավ միջազգային կարևոր խնդիրներին, այդ թվում՝ ՄԱԿ-ի COP29 կլիմայի համաժողովին:
Միջոցառմանը ներկա էին 220 հյուրեր՝ քաղաքականության, հասարակության և լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ: Բոլոր հանգանակությունները նախատեսված են Արցախից տեղահանված հայերի աջակցության համար: