Շնորհակալություն ձեր անձնվեր աշխատանքի, հայրենասիրության համար. Նաիրի Սարգսյան
Ճիշտ է, յուրաքանչյուր օր է պետք ձեզ մեծարել և շնորհակալություն հայտնել, բայց այսօր ցանկանում ենք դա անել յուրովի՝ ընդգծելով ձեր անգնահատելի դերը և նվիրվածությունը կրթության ոլորտում։
Ուսուցչի տոնի կապակցությամբ ուզում եմ խորին շնորհակալություն հայտնել ձեզ՝ մեր սերունդներին կրթելու և դաստիարակելու համար: Դուք ոչ միայն գիտելիքներ եք փոխանցում, այլև դառնում եք առաջնորդներ, ովքեր իրենց աշխատանքով ցույց են տալիս ազգապահպանության և մեր ավանդույթների, արժեքների պահպանման ճիշտ ուղին: Հատկապես այս դժվար ժամանակներում, երբ ազգի դիմադրողականությունը կախված է միասնականությունից և մշակութային ինքնությունից, ձեր գործն ավելի քան կարևոր է:
Շնորհակալություն ձեր անձնվեր աշխատանքի, հայրենասիրության համար:
Թող որ ձեր անսահման նվիրումը միշտ գնահատվի, և ձեր սաները լինեն այն երիտասարդները, ովքեր ջանք ու եռանդ չեն խնայի մեր հայրենիքի շենացման գործում։
Շնորհավոր Ուսուցչի տոնը, սիրելի ուսուցիչներ: Ուժ ու համբերություն ձեզ այս կարևոր առաքելության մեջ, քանզի առաջին հերթին Հայաստանը հենց դուք եք, և ձեր մեծ ապագայով սաները։