«Բադալյան եղբայրներ» ընկերությունների խումբը 45 մլն դրամ կտրամադրի Երևանի N3 ՏՄԱԿ-ի վերանորոգման համար
«Բադալյան եղբայրներ» ընկերությունների խումբը 45 մլն դրամ կտրամադրի Երևանի N3 մանկավարժահոգեբանական աջակցության կենտրոնի ամբողջական վերանորոգման համար։
Օրերս Ծարավ Աղբյուր 14 հասցեում գտնվող «Երևանի N3 ՏՄԱԿ» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Գոռ Մսրիկյանը և «Բադալյան եղբայրներ» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր Վահագն Բադալյանը քննարկել են ընթացիկ աշխատանքները, դրանց ժամանակացույցն ու ընդհանուր ծավալը, լուծումներ են տվել բաց հարցերին։ Կենտրոնի շենքի ամբողջական բարեկարգումը նախատեսվում է ավարտել սույն թվականի նոյեմբերին։
ՏՄԱԿ-ի հիմնական գործառույթն իր սպասարկման տարածքի ուսումնական հաստատություններում սովորողների կրթության կազմակերպմանը, և կրթության առանձնահատուկ պայմանների կարիք ունեցող երեխաների ներառմանն աջակցելն է։ Կենտրոնի մասնագետները՝ հոգեբանները, հատուկ մանկավարժները, սոցիալական մանկավարժները, մանկավարժահոգեբանական աջակցության ծառայություններ են տրամադրում Արաբկիր, Քանաքեռ-Զեյթուն և Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանների ուսումնական հաստատություններում սովորող կրթության առանձնահատուկ պայմանների կարիք ունեցող շուրջ 1000 երեխաների։ Մանկավարժական աշխատողների և ծնողների համար պարբերաբար կազմակերպվում են վերապատրաստումներ, մշակվում և հրատարակվում է ուսումնամեթոդական գրականություն: