Հերթը սահմանամերձ գյուղերինն է. ովքե՞ր կմիանան նախաձեռնությանը. «Փաստ»
Ինչպես երևում է, ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար, գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանի հիմնադրած «Համահայկական ճակատ» շարժումը չի բավարարվում միայն հասարակական-քաղաքական գործունեությամբ: Դեռ ամիսներ առաջ տեղեկացրել էինք, որ Կարապետյանի կոչով հավաքվել է հումանիտար օգնություն, որը բաշխվել է Լոռու մարզի՝ 2024 թվականի մայիսի 25-26-ը տեղացած հորդառատ անձրևներով պայմանավորված հեղեղումներից տուժած անապահով տասնյակ ընտանիքների:
Ի մասնավորի, տուժած ընտանիքները սննդային մեկական արկղ ստացան, իսկ բազմազավակ ընտանիքներն ստացան երկուական արկղ: Մեր ունեցած տեղեկություններով, շարժումը նաև հիմնադրամ է ստեղծել, որպեսզի հնարավոր լինի առավել կազմակերպված իրականացնել տարաբնույթ օգնությունները: Հիմնադրամը նպատակ է որդեգրել անհրաժեշտ օգնությամբ ապահովել առավել կարիքավոր համայնքներին, հատկապես սահմանամերձ գյուղական բնակավայրերին:
Ի դեպ, հիմնադրամից տեղեկացնում են, որ ցանկացած անհատ կարող է իր ուժերի ներածին չափով միանալ այդ գործին, իսկ հիմնադրամն ինքնին «բաց է համագործակցության համար բոլորի հետ, ով կմիանա սահմանամերձ գյուղերի հզորացմանը»: