«Եվրասիա» ԻՀԿ-ն դարձավ առաջին միջազգային թիմը Բելառուսում կայացած փայտահատության մրցաշարում
«Եվրասիա» ԻՀԿ-ն դարձավ առաջին միջազգային թիմը փայտահատության մրցաշարում, որը տեղի ունեցավ Մինսկում՝ մասնագիտական մեդիայի շրջանակներում։ Թիմում ընդգրկված էին լրագրողներ Հայաստանից, Բելառուսից, Մոլդովայից և Ռուսաստանից: Մրցաշարին ներկա էին ավելի քան 200 մասնակիցներ։
Մրցաշարի պատվավոր հյուրը դարձավ Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, որը ներկայացրեց փայտահատության վարպետության դաս, բացատրելով տեխնիկան և կարևոր պահերը:
Թիմերը կազմված էին 4-7 անդամներից, որոնցից առնվազն երկուսը կանայք և երկուսը տղամարդիկ էին։ Առաջադրանքները ներառում էին՝ փայտի կոտրում, գերանի կտրում, փայտահատություն նախագահական ոճով և փոխանցավազք։ Նորություններից էին՝ «Մի հարվածով» մրցույթը, որտեղ տղամարդկանց շրջանում 10 ամենաուժեղ մասնակիցները պայքարում էին հաղթանակի համար, իսկ կանանց համար՝ «Կարծրության ստուգում» մրցույթը, որտեղ օգտագործում էին երկաթյա թավայները։
«Սկզբում դժվար է պատկերացնել, թե ինչպես ամեն ինչ կընթանա, սակայն դա հիացմունք է։ Մեր ամբողջ թիմը շատ ոգևորված է։ Ստացանք հսկայական զգացողություններ և լիցքաթափվեցինք ճիշտ մրցակցության էներգիայով», - նշեց «Եվրասիա» ԻՀԿ խորհրդի անդամ Միքայել Բադալյանը:
Հյուրերի համար տաղավարում գործում էին լուսանկարահանման գոտիներ, տաք թեյի և սուրճի ֆուդ-կորտեր, ինչպես նաև երեխաների համար նախատեսված գոտիներ։ Հանդիսատեսները կարող էին մասնակցել փայտի բեռնաթափման և փայտի պատվածքի մրցույթներին, ինչպես նաև սահնակների տեղադրման։